עבודה במנעולנות בארה”ב

אז גם אני הייתי כמו כול אותם חיילים משוחררים שאוהבים לעבוד קשה, לעבוד פיזי עם הידיים. אבל אחרי שירות צבאי שוחק ביותר של שלוש שנים, אני חושב שהגיע לי לקבל משכורות קצת יותר מכובדות משבע מאות שקל.  אז כמובן שכשיושבים כל החבר'ה יחד, כול אחד מתחיל לספר על החבר, של החבר, שהוא מכיר חבר שעובד באיזה חברה, שהוא הגיע אליה בקומבינה מאבא שלו או דוד שלו והוא עושה ים של כסף. תמיד גם עולה הרעיון הלא ראלי הבא: ״בואו ניסע כל החברים לעבודה בארה"ב" ולכמה שניות כולם עפים על הרעיון כאילו אנחנו באמת חושבים שיש סיכוי שזה יתממש. כולנו יודעים שמתוך שישה אנשים שדיברו על עבודה בארה"ב, למחרת אולי שלושה שיחפשו בגוגל, ובסוף רק אחד ימצא את עצמו אולי מממש את ההצעה הספונטנית הזו. אבל אני ידעתי שאני אמצא עבודה בארה"ב לא בעגלות או קניונים, כמו שכבר אמרתי כדי להרגיש אני עובד אני חייב שזו תהיה עבודה פיזית. התחלתי לחפש כל מיני כיוונים עד שראיתי משהו שנראה לי נחמד- עבודה במנעולנות בארה"ב.

מה זה בכלל מנעולנות

האמת, לא היה לי מושג למה אני מחפש לעצמי עבודה בארה"ב , אולי מרוב ששמעתי על זה מחברים, דודים, או סתם באינטרנט, היה נראה לי שאם כבר מדברים על זה כול כך הרבה, כנראה שזה באמת שווה את הניסיון לעבוד במדינה כמו ארה"ב. על מנעולנות לא היה לי שום מושג קודם לכן, אפילו לא הקטן ביותר. אבא שלי עובד בהיי-טק ואימא שלי מורה- אז זה בטוח לא בא מאף אחד מהצדדים האלה. אבל מכול רשימת העבודות הארוכה שיש בארה"ב, מנעולנות סתם ישב לי טוב באוזן, עבודה סבבה, לעזור לאנשים שנתקעו באוטו, בבית, בעסק… נחמד, אפילו נשמעה עבודה עם כוונה טובה.

כמובן שהשמועה על זה שאני טס לעבודה בארה"ב נפוצה מהר וזה שאני הולך לעבוד במנעולנות לא נפוץ מהר אלא עף כמו טיל. קיבלתי ביום הראשון אולי חמש עשרה שיחות טלפון מחברים ומשפחה ״אל תעשה את זה״, ״מה אתה מחפש עבודה בארה"ב?", "תעבוד בארץ", ״אין כמו בבית, תישאר פה״, ״אם כבר עבודה בארה"ב למה מנעולנות״. ככול שחלפו הימים, הצטמצמו השיחות. ידעתי שאני טס לעבוד במנעולנות הייתי בטוח בעצמי.

בדיוק כמו שחשבתי

ידעתי, הרי ידעתי שכל רעיון העבודה בארה"ב ימצא חן בעייני, על אחת כמה וכמה כשמדובר בעבודה פיזית כמו מנעולנות. התחלתי כבחור אחרי צבא, צעיר, חסר ניסיון ואפשר לומר שלא צריך להיות חכם גדול כדי לעבוד בארה"ב או בכדי לפרוץ מנעולים. הפעמים הראשונות היו טיפה קשות, אבל אחרי שלוש ארבע פעמים מצאתי את עצמי פורץ מנעולים בקלות יחסית. למען האמת הפעמים הראשונות גם היו מצחיקות,זה מצחיק לראות אמריקאי נעול באוטו ומחייג למנעולן שישחרר אותו. אלוהים יודע איך זה קורה אבל לפחות זה מפרנס אותי הרבה מעבר לעבודה ממוצעת בישראל. העבודה בארה"ב היא תענוג אבל מנעולנות זה לא עסק פשוט, בעיקר כי צריך להיות זמין 24/7. גם אם לפעמים אני יושב בפאב עם חברים, אני הרבה פעמים מוצא את עצמי נפרד מהם מוקדם משחשבתי, מניע את הרכב ונוסע ללקוח שתקוע. זה בהחלט חיסרון אבל לכל דבר יש יתרונות וחסרונות. אל מול זה היתרון הוא שאין שעות עבודה קבועות, קריאה לעבודה יכולה להיות שעה בבוקר ושלוש בערב, יום שלם, פעם ביום… זה משתנה, זה דינמי ונעים. אני אוהב מאוד את העבודה בארה"ב ותמיד יש לאן לגדול בתחום המנעולנות!

לסיכום

אני יכול לומר שאחרי כמעט שנה שאני עובד בארה"ב, לא יכולתי לבחור מקום ותחום טובים יותר לעצמי. הרי כבר באותו יום שישבנו יחד כול החברה וחשבנו על עבודה מזדמנת בארה"ב, ידעתי שאני היחידי שבאמת חושב על זה ברצינות. והיום… נחשו מה? כל החברים שלי מנסים למצוא את אותו השביל שבו אני הלכתי, כמעט כולם מחפשים עבודה בארה"ב בתחום המנעולנות. אני מאחל להם את כל ההצלחה שבעולם אבל לא מצטער שעשיתי את זה לגמרי לבד.  לעבוד בחו"ל ועל אחת כמה וכמה בתחום שאני עוסק בו- מנעולנות, מאפשר לך חופש פעולה והרבה יותר אופציות והזדמנויות כשאתה לבד, לא תלוי באף אחד, גם לא בחבר הכי טוב.

Comments are closed.