עבודה במכירת ציורי שמן בארה”ב – יומן מסע

אף פעם לא ראיתי את עצמי עובדת בחו"ל ובטח שלא מחפשת עבודה בארה"ב בציורי שמן. כבר בת 26 ואפשר לומר "שעשיתי את שלי״ בכל מה שקשור לעבודות בארה"ב או בכל מדינה אחרת בעולם. כשהשתחררתי עבדתי בכל כך הרבה מקומות בחו"ל, התמכרתי לעבודה במכירות, במיוחד של מוצרי ים המלח, אבל ציורי שמן מעולם לא עלו במוחי ובכלל לעבוד בארצות הברית בכלל הרגיש לי טרחה - להוציא ויזה לארה"ב, לשלם כסף, טיסה יקרה, לא בטוח בכלל שאני אקבל ויזה, אם יתפסו אותי... אני באמת לא יודעת למה הקשבתי ליסמין, אבל פשוט עשיתי את זה. לה הייתה אזרחות אמריקאית אז להיכנס לארה"ב מבחינתה זה שטויות, אבל בשבילי, לא יודעת.. היא הצליחה לשכנע אותי.. ״ את שקרנית מעולה, בכניסה לארה"ב פשוט תגידי שבאנו לעשות טיול שאחרי התואר ושאני מזמינה אותך להכיר את המשפחה שלי״. אז זה מה שעשיתי, תירוץ חכם יותר מאשר לומר בכניסה שבאתי למכור ציורי שמן לא?!

עבודה בארה"ב - מה זה בכלל ציורי שמן?

אם הייתם שואלים אותי לפני שהתחלתי את העבודה במכירת ציורי שמן בארה"ב, הציורים האלו היו נראים לי דיי דומים, אפילו זהים לעתים. מעבר לזה שהם היו מכוערים בעייני, ציורי טבע, נוף, יער, אגם, סתם עוד ציור שמן. כבר בארץ נפגשנו עם מי שאמור להיות ראש הצוות שלנו. זו הייתה העונה המי יודע כמה שלו בארה"ב. הוא דיבר על ציורי השמן כאילו הם הילדים הקטנים שלו, הוא היה מאוהב בהם ומעבר לזה, הוא היה מאוהב בארה"ב. הוא לא הפסיק להגיד לי "כמה אני אוהב את ארה"ב, כמה האמריקאים הם לקוחות מושלמים, כמה הם אוהבים לקנות", בכלל, הוא תמיד הדגיש שמכל מדינות העולם שבהם הוא מכר ציורי שמן, מהיום שהוא מכר בארה"ב אין סיכוי שהוא יחזור לשום מקום אחר. תכלס, בתור אחת שעבדה בעגלות הרמתי גבה, אבל התשוקה שלו לציורים האלה גרמה לי, בלי לשים לב, לדבר עליהם כמוהו. איזה דבר זה ציורי שמן, ועוד בארה"ב, וכל זה עוד לפני שדרכתי על אדמת ארה"ב. פשוט כל מי ששאל אותי מה אני הולכת לעשות דקלמתי בפניו את מה שאמר לי ראש הצוות העתידי שלנו כאילו אלה מילותיי.

עבודה בארה"ב - התממשות החלום בארה"ב

האמת, מרוב שהוא הציף אותנו בביטחון עצמי לגבי העבודה בארה"ב, המכירה, ציורי השמן והמדינה עצמה, ארה"ב, חששתי שהכול יתנפץ לי בפנים, אבל  – דווקא לא.
נכנסתי למדינה בקלות בדיוק כמו שאמרה יסמין, הגענו לבית החלומות שלנו, האמת, שהוא באמת היה ממש חמוד! בית חמים כזה. כבר בימים הראשונים הציגו בפני את תורת ציורי השמן עם התמחות ספציפית לארה"ב, הסבירו על כל ציור, גודל, שיטת הצביעה, איך לבצע מכירה, איך לדעת כבר מהרגע הראשון אם זו תהיה מכירה גדולה, אולי, איך להחזיק את הפולדר הכבד, איך להציג את עצמי, מה שעות העבודה וכל מידע שיכול לעזור לי ולהקל עלי במהלך העבודה. אלו היו כמה ימים מאוד אינטנסיביים, מבחינתי זה אמר לשנות פאזה, לעבור מעגלות לציורי שמן בארה"ב. אבל כמו שהכרתי את עצמי, הייתי בגיל ובשלב בחיים שלא ראיתי את האופציה שבה אני ״נופלת״, זו הגישה כדי להצליח בעבודות מסוג כזה של מכירה.

עבודה בארה"ב - ציור השמן הראשון שלי

בבתים הראשונים שדפקתי חייכו אלי וסגרו את הדלת בנימוס. באסה.. קצת מלחיץ, אבל זה עבר. ראש הצוות שלי, הוא דפק בדלת בשבילי, האישה עמדה לסרב, אבל הוא פשוט לא נתן לה את האופציה לסרב, היא איכשהו הכניסה אותנו. הבנתי בדיוק מה הוא עשה, הוא פשוט הצליח להתחבב עליה מהרגע הראשון. הוא אמר כמה מילות פתיחה והראה לה את התמונות. למרות שהייתי תותחית מכירה בעגלות, פתאום הבנתי למה הוא כול כך מאוהב במכירת ציורי שמן ואחרי שבוע בדיוק הבנתי גם למה הוא מאוהב בארה"ב. למכור ציורי שמן זה פשוט להיכנס לבית ולהפוך בכמה רגעים לחלק בלתי נשכח מהמשפחה הזו, לא רק כי השארת להם משהו על הקיר, אלא כי מתפתח שם משהו בינם לבינך וזה מה שיוצר את המכירה הטובה. צוחקים, מדברים, סיפורים אישיים, לפעמים הם אפילו מזמינים אותך לארוחת ערב. מהרגע שבו מכרתי את ציור השמן הראשון שלי הבנתי בדיוק איך למכור את השאר, כמובן שמציור קטן ממשיכים לבינוני, גדול, ענק. חוויית המכירה בארה"ב היא חוויה אחרת לגמרי, את זה אני יכולה לומר בוודאות.

עבודה בארה"ב - החזרה מארה"ב לארץ

אז חזרתי אחרי העונה בארה"ב, אחרי תואר, בת 26 וחצי ועם המון כסף. כבר ידעתי מה אני עושה איתו למען האמת. קניתי רכב בתשלום אחד ושכרתי דירה שקרובה למקום העבודה שלי, היה לי מספיק כסף לחודשיים ראשונים של שכירות בלי אפילו לעבוד. למען האמת הייתי שמחה להישאר בעבודות בארה"ב. אחרי החוויה הזו גם אני התחלתי לדבר כמו ראש הצוות שלי ״ ארה"ב מטורפת, איך הם קונים, הציורים מהממים״ וכן.. לקחתי שלושה ציורי שמן לדירה החדשה שלי.

Comments are closed.