איך זה לעבוד בישראל

איך זה לעבוד בישראל

איך זה לעבוד בישראל

איך זה לעבוד בישראל

ישראל היא מדינה מרתקת עם היסטוריה ארוכה ועשירה. בין אם אתם מעוניינים לטייל באתרים העתיקים, ללמוד על הסצנה הפוליטית המודרנית, או פשוט להתפעל מהנוף עוצר הנשימה היפהפה, יש הרבה מה לחקור בדמוקרטיה התוססת הזו. הצטרפו אלינו כשאנחנו מסתכלים על איך זה לעבוד בישראל ולראות אם זו הבחירה הנכונה עבורכם!

איך מקום העבודה הישראלי?

מקומות העבודה הישראליים הם לרוב מאוד אינטנסיביים ומהירים, כאשר עובדים עובדים שעות רבות. יש הרבה התמקדות בעבודת צוות, ומצפים מהעובדים להיות פרודוקטיביים כל הזמן. גם מעסיקים ישראלים תובעניים ומצפים מהעובדים שלהם להיות מעודכנים בטרנדים האחרונים בתחומם.

שכר והטבות בישראל

עובדים ישראלים נהנים מהשכר ומההטבות הטובות בעולם. למעשה, לפי סקר כוח אדם 2013, השכר החודשי הממוצע בישראל הוא 2,723 שקל (651 דולר), שהם יותר מפי שניים מהממוצע הארצי במדינות ה-OECD. בנוסף, רוב המעסיקים מספקים ביטוח בריאות מקיף וחופשת לידה, כמו גם הטבות אחרות כגון תוכניות פנסיה ומתקני טיפול בילדים.

גם יוקר המחיה בישראל נמוך בהשוואה למדינות רבות אחרות, מה שהופך אותה לאופציה טובה עבור גולים המחפשים איכות חיים גבוהה מבלי להוציא הון תועפות.

חוקי העבודה בישראל

חוקי העבודה בישראל הם מהמחמירים בעולם. למדינה יש היסטוריה ארוכה של אקטיביזם ממעמד הפועלים, וחוקי העבודה שלה משקפים את המורשת הזו. להלן ארבעה דברים שכדאי לדעת על חוקי העבודה בישראל:

  1. שעות נוספות נדרשות על פי חוק, ויש לשלם אותן בזמן וחצי.
  2. שכר מינימום נקבע על 9,000 ₪ לחודש (כ- 2,100 ₪).
  3. לעובדים יש זכות להקים איגודים, והשביתה חוקית אם 90% מהעובדים מצביעים בעד.
  4. אם מעסיק לא יעמוד באחד מהכללים הללו, ניתן להעניש אותו בקנסות של עד 30,000$ או עד שנתיים מאסר.

מאזן העבודה והחיים הישראלי

עובדים ישראלים נהנים מאיזון בין עבודה לחיים שאין שני לו באמת. תרבות המדינה מעריכה שעות ארוכות ופרודוקטיביות, אך גם מספקת לעובדיה הטבות רפואיות וחברתיות מצוינות. בנוסף לתגמול הכספי, העבודה בישראל מציעה סביבת עבודה אינטנסיבית עם רמה גבוהה של יצירתיות וחדשנות. ישראלים ידועים ביכולתם להסתגל במהירות לאתגרים ולסביבות חדשות, מה שהופך אותם לכמה מאנשי המקצוע המגוונים ביותר בעולם.

תרבות ישראלית

אם אתה שוקל מעבר לישראל, אין מקום טוב יותר להתחיל את החקירה שלך מאשר עם מדור הבלוג הזה.

התרבות הישראלית היא שילוב מעניין של מסורות עתיקות יומין עם רגישויות מודרניות. האנשים תוססים וידידותיים, והם גאים מאוד בארצם ובמורשתה. הישראלים גם משכילים ומתגאים בשיעורי היזמות הגבוהים בעולם.

יש הרבה מה לראות ולעשות בישראל, בין אם תבחרו לחקור את הערים ההיסטוריות כמו ירושלים או תל אביב, או לצאת לטיול באחד מהחופים המדהימים הרבים של המדינה. ואם אתם מחפשים טעימה מהחיים הישראליים הרחק ממלכודות התיירות, תוכלו לבדוק כמה מרובעי חיי הלילה התוססים של ישראל.

מהו כוח העבודה הישראלי?

בישראל חיים כ-8.6 מיליון איש, מתוכם כ-5.4 מיליון מועסקים. כוח האדם במדינה הוא כ-2.1 מיליון איש, מתוכם כ-1.5 מיליון מועסקים במגזר הפרטי (והשאר מועסקים במגזר הציבורי). כשליש מהישראלים הם נשים ושליש הם גברים.

ככלל, הישראלים עובדים שעות ארוכות ולוקחים כמה ימי חופש. בדרך כלל יש להם השקפה חיובית על העבודה שלהם והם נהנים מהעבודה שלהם, למרות שהם יכולים להיות מאוד תובעניים ולעבוד קשה כדי לשמור על רמות גבוהות של פרודוקטיביות. העובדים הישראלים הם מהמיומנים בעולם ונהנים מהמשכורות הגבוהות בעולם.

פער השכר המגדרי בישראל

פערי השכר בין המינים בישראל הם נושא חם. ישנן סיבות רבות לפערי השכר ולאפליה נגד נשים בכוח העבודה.
החוק הישראלי מחייב שכר שווה עבור עבודה שווה, אבל זה לא תמיד נאכף. בשנת 2007 העבירה ממשלת ישראל חוק המחייב מעסיקים עם 25 עובדים לפחות להגיש נתוני שכר לפי מגדר ומקצוע. עם זאת, חוק זה לא יושם ביעילות.
כמה גורמים התורמים לפער השכר בישראל כוללים:
-האחוז הגבוה של נשים בכוח העבודה (57 אחוז ב-2017 לעומת 43 אחוז בארצות הברית)
-נשים נוטות יותר מגברים לעבוד במשרה חלקית (38 אחוז מהנשים לעומת 22 אחוז מהגברים) ובמקצועות בשכר נמוך יותר (39 אחוז מהנשים לעומת 27 אחוז מהגברים העובדים במקצועות בשכר נמוך יותר)
-נשים גם נוטות יותר מגברים לקחת חופשת לידה (69 אחוז מהנשים לעומת 56 אחוז מהגברים).
למרות האתגרים הללו, ישנם ארגונים רבים הפועלים לצמצום פערי השכר המגדריים. כך למשל, רשת נשות כפר סבא הוקמה בשנת 1995 כפלטפורמה לאנשי מקצוע מכל הארץ לחלוק חוויות ולהתחבר זו לזו.

שעות העבודה בישראל

איך זה לעבוד בישראל

ישראל ידועה בשעות העבודה הארוכות שלה. למעשה, יום העבודה בישראל הוא בדרך כלל 8 שעות. עם זאת, מעסיקים רבים בישראל מאפשרים לעובדיהם לעבוד עד 10 שעות ביום, עם הפסקה של שעה לארוחת צהריים.

למרות שעות העבודה הארוכות, הישראלים נהנים מרמת שביעות רצון גבוהה בעבודה. הסיבה לכך היא כנראה שוק העבודה ההדוק של המדינה ומדיניות האיזון המצוינת בין עבודה לחיים. בנוסף, עובדים ישראלים מקבלים שכר טוב בדרך כלל. השכר הממוצע בישראל עומד על כ-32,000 דולר לשנה.

דרישות ויזת חופשת עבודה לאזרחי מדינות אחרות

אם אתה רוצה לעבוד בישראל, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת. ראשית, תצטרך ויזת חופשת עבודה. שנית, תצטרך להוכיח שיש לך את הכישורים המתאימים לתפקיד. שלישית, ודא שאתה מודע ללוח הזמנים של העבודה הישראלי.

מה להביא איתך במעבר לישראל

ישראל היא מקום נהדר לעבוד בו, אבל חשוב גם שיהיה איתך את הציוד המתאים כשאתה מגיע. הנה כמה דברים שכדאי לזכור:

-ארזו את קרם ההגנה שלכם: ישראל היא מדינה שטופת שמש וחשיפה לשמש עלולה לגרום לסרטן העור. הביאו הרבה קרם הגנה ומרחו אותו באופן קבוע לאורך כל היום.

-נעלו נעליים יציבות: הרחובות בישראל הם לרוב מרוצפים, מה שעלול להיות קשים על הרגליים. הביאו כמה נעליים נוחות שתוכלו ללכת בהן כל היום.

-ארזו מטרייה: בישראל יכול לרדת גשם רב, אז הביאו מטריה אם אתם מתכננים לבלות זמן בחוץ.

-הצטייד במזומן נוסף: כאשר אתה מגיע לראשונה לישראל, אתה עלול למצוא את עצמך משתמש בכרטיסי אשראי או חיוב בתדירות גבוהה יותר מאשר מזומן. שמור קצת מזומן נוסף בהישג יד למקרה שזה יקרה.

איך למצוא עבודה בישראל

אם אתה רוצה לעבוד בישראל, יש כמה דברים שאתה צריך לעשות קודם.

ראשית, חקרו את סוגי המשרות השונות הקיימות בישראל. יש הרבה סוגים שונים של עבודות לבחירה, כך שיכול להיות קשה לצמצם את זה.

שנית, חפש פרסומי עבודה באינטרנט או בעיתונים. ניתן למצוא מודעות דרושים בכל רחבי האינטרנט ובעיתונים. אתה יכול גם לבדוק סוכנויות יהודיות שעוזרות לעולים למצוא עבודה בישראל.

שלישית, ללכת לראיונות עבודה. ראיונות יכולים להיות מאיימים, אבל חשוב לנסות להירגע ולהיות עצמך. אתה לא רוצה להיראות נואש מדי או לא כשיר.

רביעית, הישאר חיובי ושמור על ראש פתוח. אולי דברים לא תמיד מסתדרים כמו שתכננתם, אבל אל תוותרו על החלומות שלכם לעבוד בישראל.

שאלות נפוצות

איך זה לעבוד בישראל

מה השכר לאנליסט שיווק בישראל?
השכר למנתח שיווק בישראל יכול להשתנות בהתאם לניסיון ולכישורים. ככלל, השכר של אנליסטים שיווקיים בישראל גבוה בהרבה מהשכר הלאומי הממוצע.

סיכום

ישראל היא מקום מדהים לעבוד בו. האנשים ידידותיים, התרבות ייחודית ואפשרויות העבודה בשפע. זה מקום מצוין להתחיל קריירה או להקים משפחה.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה