איך מקבלים אישור עבודה לישראלים בארצות הברית ?

ישראל היא מדינה יפה עם היסטוריה עשירה. אבל לפני שתוכל לחקור את כל מה שיש לו להציע, תצטרך קודם כל להשיג ויזה. למרבה המזל, ישנן דרכים שונות לעשות זאת, והתהליך יכול להיות פשוט יחסית אם יש לך את התיעוד המתאים. במאמר זה, נדון בסוגים השונים של אשרות ונספק טיפים כיצד להגיש בקשה להן.

הסוג הנפוץ ביותר של ויזה הוא ויזת תייר. זה מאפשר לך לשהות בארצות הברית לזמן מוגבל, בדרך כלל 90 יום, ולבקר רק באזורי תיירות ייעודיים. אם אתה נוסע לארה"ב כדי לעבוד, תצטרך ויזת עבודה. ישנם מספר סוגים שונים של אשרות עבודה זמינות, אך כולן דורשות שתהיה לך הצעת עבודה תקפה מחברה אמריקאית.

אם כבר יש לך ויזה תקפה ממדינה אחרת, אינך צריך להגיש בקשה לויזה חדשה בעת המעבר לארצות הברית. רק הקפד לשאת איתך את הדרכון שלך בכל עת ולעדכן אותו בכל שינוי, כגון שמך או כתובתך.

 

מדוע ישראלים צריכים אישור עבודה בארצות הברית

אם אתה אזרח ישראלי ורוצה לעבוד בארצות הברית, תצטרך קודם כל ויזה. לאחר קבלת הויזה, תצטרך להגיש בקשה לאישור עבודה. תהליך הגשת הבקשה להיתר עבודה מורכב ודורש הוכחה של כישוריך וניסיונך. אם אתה אזרח ישראלי ואינך ממומן על ידי מעסיק אמריקאי, תצטרך להגיש בקשה להיתר עבודה דרך השגרירות האמריקאית או הקונסוליה בישראל.

 

אישור עבודה לישראלים בארצות הברית

אם אתה אזרח ישראלי המעוניין לעבוד בארצות הברית, ייתכן שתוכל לקבל אישור עבודה. כדי להיות זכאי לאישור עבודה, תצטרך לעמוד בדרישות מסוימות, לרבות להחזיק ויזה בתוקף ולהיות במצב בריאותי תקין. כמו כן, יהיה עליך לספק הוכחה לזכאותך לעבודה ולשלם עמלות מתאימות. אם אתם מבקשים אישור עבודה מטעם קרוב משפחה או חבר, דאגו לצרף תיעוד של מערכת היחסים בינכם לבין הפונה.

כדי להגיש בקשה לאישור עבודה, תצטרך לבקר בשגרירות או קונסוליה של ארה"ב בישראל. תהליך הגשת הבקשה יכול להיות מסובך ודורש הוכחה של הכישורים והניסיון שלך. כמו כן, יהיה עליך לספק תיעוד של זכאותך לעבודה ולשלם עמלות מתאימות. אם אתה פונה בשם קרוב משפחה או חבר, הקפד לכלול תיעוד של מערכת היחסים בינך לבין הפונה.

 

כיצד צריכים ישראלים להגיש בקשה לוויזת אישור עבודה בארצות הברית

אין תשובה חד משמעית בכל הנוגע לאופן שבו ישראלים צריכים להגיש בקשה להיתר עבודה בארצות הברית, שכן התהליך ישתנה בהתאם למצב הספציפי של כל פונה. עם זאת, יש כמה עצות כלליות שיכולות לעזור בניווט בתהליך.

הצעד הראשון הוא לקבוע אם אתה זכאי לאישור עבודה. זה יהיה תלוי ללאום שלך, עיסוקך וגורמים אחרים. אם אתה אזרח ישראלי, ייתכן שאתה זכאי לויזה על בסיס המקצוע או כישוריך. אם אינך אזרח ישראלי, ייתכן שתהיה זכאי לויזה אם קיבלת חסות על ידי מעסיק בארה"ב או אם יש לך ויזה תקפה ממדינה אחרת.

לאחר שקבעתם האם אתם זכאים להיתר עבודה, תצטרכו להגיש בקשה. תהליך הגשת הבקשה יכול לקחת זמן רב ודורש תיעוד שעשוי להיות קשה להשגה. כמו כן, עליך לזכור כי אי עמידה באף אחת מהדרישות עלולה לגרום לדחיית בקשתך או להוביל לדרישות נוספות לויזה שלך.

במידה והצלחתם בקבלת אישור עבודה, הקפידו לעמוד בכל דרישות הויזה, לרבות דרכון תקף ועמידה בדרישות זכאות אחרות. אם אתה נתקל בבעיות כלשהן בזמן שהות בארה"ב, הקפד להתייעץ עם נציג משפטי שיוכל לעזור לך לנווט בתהליך המסובך.

 

אילו מסמכים להגיש עבור אשרת אישור עבודה לארה"ב

אישור עבודה לישראלים בארצות הברית ניתן לקבל עם דרכון ויזה בתוקף. הסוג הנפוץ ביותר של ויזה שמבקשים אזרחים ישראלים הוא ויזת ביקור B-2.

כדי להבטיח אישור עבודה, תצטרכו להגיש מספר מסמכים לשגרירות או לקונסוליה האמריקאית בישראל. אלה כוללים את הדרכון שלך, טופס בקשה לויזה, שתי תמונות פספורט עדכניות, הוכחת הכנסה (בדרך כלל הצהרת בנק), וראיה שאתה גר בישראל לפחות שישה חודשים. כמו כן, תצטרך לספק מידע ליצירת קשר עם שני נותני חסות שיכולים להעיד על האופי והיכולת שלך לעבוד בארצות הברית.

 

כמה זמן לוקח להקדים ויזת אישור עבודה בארה"ב?

תהליך קבלת אישור עבודה לישראלים בארה"ב הוא פשוט ופשוט יחסית, אך ישנן דרישות מסוימות שעליהן לעמוד על מנת לזכות. משך הזמן שלוקח לעיבוד אשרת אישור עבודה יכול להשתנות בהתאם ללאום של המבקש ולעומס העבודה בשגרירות ארה"ב או בקונסוליה שבה הוא מגיש בקשה.

באופן כללי, עם זאת, בדרך כלל לוקח בערך שישה עד שמונה שבועות כדי לקבל אשרת אישור עבודה.

שימו לב, משך הזמן שלוקח לעיבוד אשרת אישור עבודה כפוף לשינויים בכל עת, ומומלץ למועמדים לפנות לשגרירות ארה"ב או לקונסוליה במדינת מולדתם לקבלת המידע העדכני ביותר.

 

מהם היתרונות באישור עבודה?

יש כמה יתרונות לאישור עבודה בארצות הברית לישראלים. ראשית, זה מאפשר לישראלים לעבוד באופן חוקי בארצות הברית, מה שיכול להיות דרך מצוינת לפרנס את המשפחה שלך כלכלית ולעזור לך לבנות כאן קריירה. שנית, זה נותן לישראלים גישה למשאבים והזדמנויות רבות וחשובות בארצות הברית, כולל חינוך ושירותי בריאות. לבסוף, אישור עבודה יכול להקל על ישראלים לקבל אזרחות אם הם רוצים לחיות ולעבוד בארצות הברית לצמיתות.

שימו לב כי היתרי עבודה אינם ניתנים להעברה, והם ניתנים רק לאזרחי ישראל או למהגרים הזכאים להתאזרח בארצות הברית.

 

אזרחי ישראל המחזיקים באשרת עבודה בתוקף יכולים להגיש בקשה לכרטיס תושב קבע (גרין קארד).

כדי להיות זכאי לכרטיס תושב קבע, על המבקש: להיות אזרח ישראל או להיות בעל ויזה תקפה המאפשרת שהייה בארצות הברית לתקופה ממושכת; מתגוררים בארצות הברית לפחות חמש שנים; אין לו הרשעות בפלילים; ולעמוד בדרישות רלוונטיות אחרות.

כדי להגיש בקשה להיתר עבודה, על המבקש לקבל תחילה אשרה זמנית המאפשרת לו לעבוד בזמן ההמתנה לטיפול בבקשת תושב הקבע. הויזה הזמנית צריכה להיות בתוקף לפרק הזמן שבו תוקף אישור העבודה. תהליך קבלת אישור עבודה יכול להימשך מספר חודשים.

לאחר קבלת כרטיס תושב הקבע, המבקש יוכל להגיש בקשה לויזה זמנית חדשה להמשך עבודה.

למידע נוסף על הגשת אישור עבודה, אנא פנה לעורך דין הגירה או בקר www.uscis.gov/us-visas/work-permits/ .

 

 

שאלות נפוצות

ש: איך מגישים בקשה לאישור עבודה?

ת: תחילה עליך להגיש בקשה לויזה. לאחר שיש לך ויזה, תוכל להגיש בקשה לאישור עבודה.

ש: כמה זמן ייקח לקבל את אישור העבודה שלי?

ת: זה יכול לקחת עד שישה חודשים או יותר כדי לקבל את אישור העבודה שלך.

ש: מהן הדרישות לקבלת אישור עבודה?

ת: הדרישות לקבלת אישור עבודה משתנות בהתאם לסוג הויזה שיש לך. עם זאת, בדרך כלל, תצטרך לספק הוכחות לכך שאתה מסוגל לעמוד בדרישות של המדינה שבה אתה מתכנן לעבוד. בנוסף, ייתכן שתצטרך לספק הוכחה שיש לך מספיק כסף כדי לפרנס את עצמך בעודך בארצות הברית.

ש: מהם היתרונות בקבלת אישור עבודה?

ת: היתרונות של קבלת אישור עבודה כוללים את היכולת לעבוד בארה"ב ולשהות בארה"ב לתקופת זמן מוגדרת. ייתכן שתוכל גם לקבל תושבות קבע בארצות הברית אם תעמוד בדרישות מסוימות.

ש: כיצד אוכל לברר עוד על קבלת אישור עבודה?

ת: ניתן ליצור קשר עם שגרירות ישראל בוושינגטון הבירה לקבלת מידע נוסף על קבלת אישור עבודה.

 

סיכום

אם אתה אזרח ישראלי ורוצה לחיות ולעבוד בארצות הברית, תצטרך לקבל אישור עבודה. יש כמה מסלולים שונים שאתה יכול לקחת כדי לקבל אחד, אבל הנפוץ ביותר הוא דרך המעסיק. אם המעסיק שלך מוכן לתת לך חסות, הוא יצטרך לספק הוכחה לזהותך ואזרחותך וכן מידע על עבודתך. לאחר שכל זה אומת, יינתן לך אישור עבודה שיאפשר לך להתחיל לעבוד בארצות הברית.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה