המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם והיא ממשיכה לצמוח מהר יותר מכל מדינה אחרת. זה הוביל לעלייה במספר הזרים המחפשים עבודה בסין, אך לא כולם מודעים לדרישות לעבוד בסין באופן חוקי. במדריך זה, אנו הולכים לשתף אתכם בכל מה שאתם צריכים לדעת על עבודה בסין כזר, החל מדרישות הויזה ועד לשעות העבודה. אז בין אם אתם סטודנטים שמחפשים התמחות, אנשי עסקים שמחפשים שוק חדש, או סתם סקרנים לגבי הארץ – המדריך הזה בשבילכם!

מהן הדרישות לעבודה בסין?

כדי לעבוד בסין כזר, תצטרך תחילה ויזה תקפה. דרישות הויזה לזרים משתנות בהתאם ללאום שלך, אך באופן כללי, כדי לעבוד בסין תצטרך מעסיק זר שיוכל לתת חסות לויזה שלך. בנוסף, אם אתם עובדים בסין על אשרת תייר, עליכם להירשם גם בתחנת המשטרה המקומית. לבסוף, ודא שיש לך את מסמכי הזיהוי הנכונים (כגון תעודת זהות ודרכון) להראות לרשויות בעת הגשת בקשה לויזה וכאשר אתה עובד בסין.

לאחר שהשגתם את הויזה וכל מסמכי הזיהוי שלכם מסודרים, הגיע הזמן להתחיל להתכונן למעבר שלכם לסין. הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לפני המעבר לסין הוא רישיון נהיגה סיני. אם אין לכם רישיון נהיגה סיני, תצטרכו להוציא אחד לפני הגעתכם לארץ. תצטרך גם לקבל פוליסת ביטוח בריאות סינית לפני המעבר לסין. לבסוף, אם אתם מגיעים ממדינה שבה אנגלית אינה השפה העיקרית, הקפידו ללמוד כמה ביטויים סיניים בסיסיים לפני ההגעה לסין.

מהו תהליך אשרת הגולה?

אם אתם שוקלים לעבוד בסין ועדיין לא השגתם ויזה, תצטרכו לקבל תחילה אישור עבודה. אישור העסקה הוא מסמך שמוכיח שמותר לך לעבוד בסין. תהליך זה עלול להיות מסובך ודורש ניירת רבה, לכן הקפידו להתייעץ עם עורך דין הגירה במידת הצורך.

לאחר קבלת אישור העסקה, תצטרך להגיש בקשה לויזה. ויזה היא מסמך שמוכיח את זהותך ומאפשר לך להיכנס לסין. ישנם מספר סוגים של אשרות זמינות, אך הנפוצה ביותר היא ויזת עובד. אשרות עובדים זמינות לאזרחים זרים המועסקים בתעשיות מסוימות בסין.

תהליך הגשת הבקשה לויזה סינית יכול להימשך מספר חודשים, ולכן חשוב להתחיל מוקדם ולעקוב אחר כל השלבים הדרושים לקבלת הויזה. אם הכל הולך לפי התוכנית, אמור להגיע לסין תוך שבועיים מסיום תהליך הבקשה.

איך להשיג עבודה בסין?

ישנן דרכים רבות בהן זרים יכולים לקבל עבודה בסין, וזה מאוד תלוי באיזה סוג עבודה אתה מחפש. הנה כמה טיפים איך להתחיל:

  1. נסו למצוא חברה המתמחה בהעסקת זרים. זה יעזור לכם להימנע מהמלכודות הנפוצות של פנייה לחברות ללא כל דרישה ספציפית לעבודה עם זרים, או כאלו שפשוט לא רוצות להעסיק זרים.
  2. ודאו כי יש לכם קורות חיים ומכתב מקדים חזקים. מסמכים אלה צריכים להסביר את כישוריך ומדוע אתה מתאים למשרה הפתוחה. הקפד להדגיש כל ניסיון רלוונטי שיש לך בסין או בשפה הסינית.
  3. הצטרפו לארגונים ורשתות מקצועיות בתחום העניין שלכם. זה ייתן לך גישה לאנשי קשר חשובים והזדמנויות לרשת עם מעסיקים פוטנציאליים.
  4. דבר מנדרינית שוטפת אם אפשר. חברות רבות בסין מעדיפות עובדים שיודעים לדבר סינית שוטפת, אז הקפידו ללמוד! זה לא יזיק גם לרענן את הדקדוק המנדרינית שלך – טעויות מראות שאתה לא לוקח את הלמידה ברצינות!

מהם היתרונות של עבודה בסין?

סין היא הכלכלה השנייה בגודלה בעולם ויעד לזרים מוכשרים. זרים שרוצים לעבוד בסין צריכים להיות מודעים ליתרונות הרבים של עבודה במדינה זו.

היתרון הראשון בעבודה בסין הוא שהשכר גבוה. למעשה, לפי האקונומיסט, המשכורות הממוצעות בסין גבוהות יותר מאשר בכל מדינה אחרת. המשמעות היא שזרים יכולים להתפרנס היטב בסין. בנוסף, יוקר המחיה נמוך בסין, כך שעובדים זרים יכולים לחסוך הרבה כסף על ידי מגורים בה.

יתרון נוסף בעבודה בסין הוא ההזדמנות ללמוד מיומנויות חדשות. חברות זרות רבות בסין דורשות מהעובדים שלהן מיומנויות וניסיון ספציפיים, מה שנותן לעובדים הזדמנות לפתח מיומנויות חדשות בזמן שהם עובדים. בנוסף, חברות סיניות רבות מחפשות זרים מוסמכים למילוי תפקידי מפתח, כך שעובדים בעלי ניסיון בעבודה במדינות אחרות יכולים למצוא הזדמנויות לעבוד בסין מבלי לעבור תהליך ארוך של הגשת מועמדות לעבודה.

לבסוף, עבודה בסין מעניקה לזרים גישה לאוכלוסייה גדולה ומגוונת. יותר ממיליארד אנשים חיים בסין, מה שאומר שיש הרבה לקוחות פוטנציאליים.

איך לשרוד ולשגשג בסין בתור גולה

החיים בסין יכולים להיות חוויה מעניינת ומתגמלת, אבל היא לא חפה מאתגרים. המדריך הזה ילמד אותך איך לשרוד ולשגשג בסין בתור גולה.

לפני שאתה מגיע לסין, וודא שאתה מודע לנורמות התרבותיות השונות. דברים רבים נעשים אחרת בסין, אז היו סבלניים והימנעו מהחלטות נמהרות. מבחינת אוכל, השתדלו לדבוק בתזונה הסינית המסורתית ככל האפשר תוך כדי הנאה מאוכל בסגנון מערבי. כמו בכל דבר אחר, פשוט קח את הדברים לאט ואל תכריח שום דבר.

כשזה מגיע לעבודה בסין, יש כמה דברים שכדאי לזכור. בראש ובראשונה, תמיד בצע את המחקר שלך לפני נקיטת פעולות כלשהן. ודא שאתה יודע מהן הדרישות החוקיות לעבודה בסין והיה מוכן לעמוד בהן. כמו כן, היו מודעים ליחס המעסיק שלכם כלפי זכויות העובדים וודאו שאתם מבינים את חובותיכם במקום העבודה. לבסוף, זכור שדיבור מנדרינית חיוני אם אתה רוצה להצליח בסין. אם אינך יכול לדבר מנדרינית, התמקד בלמידה ככל האפשר לפני שאתה מגיע. ישנם משאבים רבים זמינים באינטרנט או דרך ספריות מקומיות.

איך זר יכול לקבל עבודה בסין?

סין היא מקום מצוין לעבוד בו ויש הרבה הזדמנויות לזרים. בין אם אתם מחפשים עבודה במשרה מלאה או התמחות, הטיפים הבאים יעזרו לכם להתחיל.

כדי להתחיל בחיפוש העבודה שלך בסין, תחילה עליך ללמוד את השפה הסינית. זה יכול להיות אתגר, אבל עם קצת תרגול זה בהחלט שווה את זה. מעסיקים סיניים רגילים להתנהל מול מועמדים שיודעים לדבר את השפה, כך שבעלי כמה כישורים בסיסיים יעניקו לכם יתרון.

לאחר שלמדת קצת סינית בסיסית, תוכל להתחיל בחיפוש העבודה שלך על ידי חיפוש דרך אתרי עבודה ופלטפורמות מדיה חברתית. ייתכן שתרצה להשתתף בירידי תעסוקה באזורך או להירשם לסדנאות מוכנות לעבודה המוצעות על ידי אוניברסיטאות מקומיות.

אם אתה להוט להתקבל לעבודה מיד, אתה יכול גם לשלוח את קורות החיים שלך ישירות לחברות באמצעות טפסי בקשה מקוונים או קמפיינים בדוא"ל. עם זאת, יש לזכור שחברות רבות מעדיפות מועמדים שמגיעים לראיונות עבודה תחילה.

בכל מסלול שתבחרו, הקפידו להיות מוכנים ולדעת אילו שאלות לשאול במהלך ראיון. כדאי גם לחקור את החברה לפני הגשת קורות החיים שלך כדי שתוכל להתאים את הבקשה שלך באופן ספציפי לצרכיהם.

האם חברות סיניות שוכרות זרים?

המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

כן, חברות סיניות רבות שוכרות זרים לתפקידים ותפקידים מסוימים. יש כמה דברים שאתה צריך לזכור לפני הגשת הבקשה:

-תהיה מוכן לקבל אישור עבודה.
-היה נוח לדבר מנדרינית בסיסית.
-תהיה מוכן לעבור דירה.
-להיות מוכן לעבוד שעות ארוכות.

מה אני צריך לדעת לפני עבודה בסין?

מהן דרישות הויזה לזרים?

איך נראים תנאי העבודה בסין?

מהם היתרונות של עבודה בסין?

איך אני מוצא עבודה בסין?

מה עלי לעשות אם אני הולך לאיבוד בסין?

כיצד אוכל להגיש מועמדות לעבודה בסין?

המדריך האולטימטיבי לזרים שרוצים לעבוד בסין

אם אתה זר שמחפש לעבוד בסין, או אם אתה עובד כעת בסין ומעוניין להישאר במדינה, תצטרך לבצע שלבים מסוימים ולעמוד בתקנות מסוימות. מאמר זה יתאר את תהליך הגשת הבקשה לעבודה בסין וכמה מהדרישות הדרושות.

כדי להתחיל את תהליך הגשת הבקשה, יהיה עליך ליצור חשבון באתר האינטרנט של משרד משאבי אנוש וביטוח לאומי (www.mhrss.gov.cn). לאחר שיצרת את חשבונך, תוכל להתחיל בתהליך הגשת הבקשה על ידי לחיצה על הקישור "בקשה לעבודה" בעמוד הראשי. על מנת להשלים את בקשתך, תצטרך לספק מידע אישי כגון אזרחותך, מספר זיהוי הלאומי (NIN), גיל, רמת השכלה וניסיון בעבודה. כמו כן, יהיה עליך לספק קורות חיים או תיעוד אחר המוכיח את הכישורים שלך לתפקיד אליו אתה מגיש מועמדות. לאחר ששלחת את כל המידע שלך, MHRSS יבדוק את בקשתך ויקבע אם אתה כשיר לעבודה בסין או לא.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה