מהן 10 המשרות המבוקשות ביותר לאחר תקופת הקורונה

לאחר תקופת COVID19, המכסה את השנים 2020-2025, יהיו הרבה מקומות עבודה בתחומים כמו בריאות, פיננסים וטכנולוגיה. אז אם אתה רוצה לוודא שאתה בטופ של הטרנדים והזדמנויות העבודה העדכניות ביותר, המשך לקרוא!

מגייס רפואי

מגייסים רפואיים מבוקשים מאוד לאחר COVID. הם אחראים למציאת רופאים ואחיות חדשים שיעבדו בבתי חולים ובמתקנים רפואיים אחרים.

מגייסים רפואיים חייבים להיות בעלי ידע רב על מקצוע הרפואה. הם חייבים להיות מסוגלים למצוא רופאים המתאימים ביותר למשרות הפנויות שאליהן הם מגייסים. הם גם צריכים להיות מסוגלים לחבר בין רופאים לחולים פוטנציאליים.

למגייסים רפואיים יש בדרך כלל תואר ראשון במדעי הרפואה או תחום קשור. ייתכן שיש להם גם הכשרה נוספת במשאבי אנוש או בשיווק.

לאחר COVID, ככל הנראה מגייסים רפואיים ימצאו עבודה בבתי חולים ובמתקנים רפואיים אחרים. הם יהיו אחראים למציאת רופאים ואחיות חדשים שיעבדו שם.

מנהל מסד נתונים

מנהל מסד הנתונים הוא אחת המשרות המבוקשות ביותר לאחר תקופת ה-COVID. הסיבה לכך היא הצורך במישהו שיכול לנהל ולתחזק מסדי נתונים גדולים. מנהלי מסדי נתונים אחראים על הכל, החל מבנייה ותחזוקה של מסד הנתונים ועד לשמירתו מעודכנת ומאובטחת. כמו כן, עליהם להיות מסוגלים לפתור בעיות ולוודא שמסד הנתונים עומד בכל דרישות הארגון.

ישנם סוגים רבים ושונים של מנהלי מסדי נתונים, כולל אלה שעובדים עם מסדי נתונים של SQL או NoSQL. הם עשויים לעבוד גם עם מסדי נתונים שמתארחים בשרתים או בענן. לא משנה מה המקרה, מנהלי מסדי נתונים חייבים להיות בעלי הבנה טובה של מערכות מחשב וכיצד הן פועלות. הם גם צריכים כישורי תקשורת טובים, מכיוון שלעתים קרובות הם יידרשו ליצור קשר עם חברי צוות אחרים.

אם אתה רוצה להיות מנהל מסד נתונים, תצטרך להיות בעל תואר במדעי המחשב או תחום קשור. כמו כן תזדקק לניסיון בניהול ותחזוקת מאגרי מידע גדולים וכן ניסיון במערכות מחשוב. אם אתה מצליח להגיש מועמדות למשרה, ייתכן שתידרש לעבור בחינה כגון הבחינה של מנהל מסד נתונים מוסמך (CDA).

מומחה אבטחת סייבר

אבטחת סייבר היא אחת העבודות המבוקשות ביותר אחרי COVID. בשל השימוש הנרחב בטכנולוגיה ואיומי הסייבר ההולכים וגדלים, אנשים רבים מחפשים קריירה באבטחת סייבר.

כמה מהמשרות הנפוצות ביותר באבטחת סייבר כוללות מהנדס רשת, מנהל מערכות ומנתח נתונים. משרות אלו דורשות הבנה של ארכיטקטורת רשת ומערכות מחשוב, כמו גם יכולת לפתור בעיות. הם גם דורשים רמה גבוהה של מומחיות טכנית.

תפקיד חשוב נוסף באבטחת סייבר הוא אנליסט תוכנות זדוניות. מנתחי תוכנות זדוניות חוקרים ומזהים תוכנות זדוניות (תוכנות זדוניות). תוכנה מסוג זה עלולה לגרום נזק למחשבים ולמכשירים אלקטרוניים אחרים. אנליסטים של תוכנות זדוניות עובדים לעתים קרובות עם מחלקות אחרות בחברה כדי למנוע התקפות מלכתחילה.

ישנם מספר קורסים מקוונים שילמדו אותך על אבטחת סייבר. אם אתה רוצה להיכנס לתחום זה, חיוני שיהיה לך בסיס חזק במדעי המחשב ובמתמטיקה.

מהנדס תוכנה

יש הרבה משרות מבוקשות שונות שם בחוץ אחרי COVID. אחת המשרות המבוקשות ביותר היא מהנדס התוכנה. מהנדסי תוכנה מתכננים, מפתחים ומתחזקים את התוכנה הפועלת על מחשב. הם עשויים גם לעבוד על יצירת תוכנה חדשה או שינוי תוכנה קיימת.

מהנדסי תוכנה צריכים להיות בעלי כישורי תכנות חזקים וידע במערכות מחשב. הם גם צריכים להיות מסוגלים לעבוד באופן עצמאי ולהיות מסוגלים לחשוב במהירות על הרגליים. מכיוון שמהנדסי תוכנה עובדים עם קוד מורכב, הם צריכים להיות בעלי כישורי פתרון בעיות טובים גם כן.

ישנם סוגים רבים של מהנדסי תוכנה, כולל מנהלי מסדי נתונים, מפתחי אתרים ומנהלי מערכת. אז יהיו שאיפות הקריירה שלך אשר יהיו, רוב הסיכויים שיש משרה זמינה עבורך הכוללת כמה מהמיומנויות שאתה צריך.

מנהל פרוייקט

למנהלי פרויקטים יש ביקוש גבוה לאחר תקופת ה-COVID. הם אחראים על תיאום וניהול השלמת פרויקט. זה כולל הקפדה על עמידה בכל המועדים, שהפרויקט עומד בתקציב ושהתוצר הסופי משביע רצון.

מנהלי פרויקטים יכולים לעבוד במגוון תעשיות, כולל עסקים, הנדסה וייצור. בדרך כלל הם נדרשים להיות בעלי תואר בניהול פרויקטים או תחום קשור אחר. רוב המעסיקים גם דורשים הסמכה בניהול פרויקטים מארגון מוסמך.

לאחר תקופת ה-COVID, מנהלי פרויקטים יהיו מבוקשים מאוד בגלל הצמיחה של עסקים והמורכבות הגוברת של הפרויקטים. אם יש לך ניסיון בניהול פרויקטים ואתה מחפש אתגר חדש, קריירה כמנהל פרויקטים עשויה להיות בשבילך.

נציג מכירות

נציגי מכירות הם אחת התפקידים המבוקשים ביותר אחרי ה-COVID. יש להם את היכולת לעבוד מהבית ויש להם גמישות בשעות שלהם.

סיבה נוספת לכך שנציגי המכירות כל כך מבוקשים היא בגלל שהם אחראים למכירת מוצר. הם חייבים להיות מסוגלים לשכנע לקוחות פוטנציאליים לקנות את המוצר, בין אם זה באמצעות שיחות קרות או פרסום באינטרנט.

ישנם מספר דברים שנציג מכירות חייב להיות בו כדי להצליח. הם צריכים להיות מסוגלים לחשוב על הרגליים ולהיות מסוגלים להתמודד עם מצבים קשים. הם גם זקוקים לכישורי שירות לקוחות טובים, מכיוון שלעתים קרובות הם מקיימים אינטראקציה עם לקוחות על בסיס יומי.

מנתח עסקי

לאחר השלמת תוכנית COVID, סטודנטים רבים מחפשים עבודה בעולם העסקים. אחת המשרות המבוקשות ביותר לאחר תקופת ה-COVID היא אנליסט עסקי.

אנליסט עסקי הוא תפקיד הדורש מיומנויות בחשבונאות, שיווק וניהול. הם אחראים לעזור לעסקים לצמוח ולהרוויח כסף. הם עובדים עם מנהלים כדי לתכנן ולבצע אסטרטגיות שיהפכו עסקים לרווחיים.

לאנליסטים עסקיים יש בדרך כלל תואר אקדמי בעסקים או בתחום קשור. לעתים קרובות יש להם ניסיון בעבודה בסביבה עסקית לפני שהם נכנסים לכוח העבודה. הם בדרך כלל נדרשים ליכולת תקשורת טובה ופתרון בעיות.

לאחר השלמת תוכנית COVID, סטודנטים רבים מחפשים עבודה בעולם העסקים. העבודה המבוקשת ביותר אחרי COVID היא אנליסט עסקי. תפקיד זה דורש מיומנויות בחשבונאות, שיווק וניהול אשר יכולים להוביל לקריירה מוצלחת.

מהנדס איכות

מהנדס האיכות הוא אחת המשרות המבוקשות ביותר לאחר תקופת ה-COVID. הסיבה לכך היא שהם אחראים להבטיח שהמוצרים והשירותים עומדים בסטנדרטים הנדרשים. הם צריכים להיות בעלי כישורי תקשורת ופתרון בעיות מצוינים, כמו גם הבנה טובה של עקרונות הנדסיים.

מהנדס האיכות עובד בדרך כלל בפרויקטים הכוללים פיתוח וייצור של מוצרים או שירותים חדשים. הם עשויים להיות מעורבים גם בבדיקה ובדיקה של מוצרים קיימים. במקרים מסוימים, הם עשויים להיות אחראים גם על ניהול צוותי אבטחת איכות.

מהנדס האיכות נדרש בדרך כלל להיות בעל תואר בהנדסה או תחום קשור. עם זאת, ניסיון בתחום עשוי להספיק לתפקידים מסוימים. מעסיקים רבים מעדיפים מועמדים עם תארים בהנדסה, אך חלקם מוכנים לשקול מועמדים עם כמות שווה של ניסיון.

מהנדס מזון

לאחר השלמת תוכנית COVID, סטודנטים רבים מתעניינים בקריירה במדעי המזון. יש לכך סיבות רבות: אוכל הוא חלק חיוני מחייו של כולם, ולמדעי המזון יש הרבה מה להציע.

מדעני מזון עובדים עם מגוון מזונות כדי לפתח דרכים חדשות שיהפכו אותם לבריאים יותר, טעימים יותר וברי קיימא יותר. הם עשויים לעבוד במחקר ופיתוח, בבדיקת מתכונים או מרכיבים חדשים, או בשיווק מוצרי מזון. מדעני מזון עשויים לעבוד גם באוניברסיטאות או בחברות מזון.

סיכום

כשאנחנו עוברים לעולם שלאחר ה-COVID19, חשוב להיות חמושים בידע על המשרות המבוקשות ביותר שיש. במאמר זה, נדון ב-10 המשרות שצפויות לראות את העליות הגדולות ביותר בביקוש במהלך השנים הקרובות. ממהנדסי תוכנה ועד מדעני נתונים ועוד, הידיעה במה כרוכות בקריירות אלו יכולה לעזור לך להחליט אם העיסוק בהן מתאים לך. אז בין אם אתה מחפש את הצעד הבא שלך בקריירה או סתם רוצה להישאר בקדמת העקומה, המשך לקרוא לרשימת עשר הקריירות החמות ביותר כרגע!

 

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה