טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

למצוא עבודה זה מספיק קשה – אבל למצוא את העבודה הנכונה יכול להיות אפילו יותר קשה. ואם אתם מחפשים שינוי בקריירה, אתם יודעים שהתהליך יכול להיות מרתיע עוד יותר.

אך אל דאגה – במאמר זה ניתן לכם כמה טיפים כיצד למצוא את העבודה המתאימה לכם, וכיצד להפוך את התהליך לחלק ככל האפשר. אז המשך לקרוא, ולהתחיל את המסע שלך למציאת הקריירה המושלמת!

איך להשיג עבודה

יש כמה טיפים שכדאי לדעת כדי למצוא עבודה.

 1. רשת היא המפתח. הקפידו להשתתף בירידי תעסוקה, להיפגש עם מגייסים ולהשתתף במרכזי קריירה.
 2. חקרו את החברה בה אתם רוצים לעבוד. הסתכלו באתר האינטרנט שלהם, קראו ביקורות באינטרנט וחקרו את ההיסטוריה שלהם.
 3. היו מוכנים לראיון לעבודות. היו בקיא בחברה ובתפקיד אליו אתם פונים.
 4. התלבשו כראוי למשרה אליה אתם פונים. הקפידו להתלבש מקצועי וללבוש לבוש מתאים לענף אליו אתם פונים.
 5. שמרו על גישה חיובית והיו מוכנים לקחת סיכונים. רוב המעסיקים מחפשים עובדים בעלי מוטיבציה ונלהבים מהעבודה שלהם.

כיצד לחקור הזדמנויות עבודה

כאשר מחפשים עבודה, הדבר החשוב ביותר לעשות הוא להיות פרואקטיביים ומאורגנים. אתה צריך שתהיה לך תוכנית ולדעת אילו משאבים אתה צריך כדי למצוא עבודה. הנה כמה טיפים שיעזרו לך למצוא את עבודת החלומות שלך:

 1. השתמש במשאבים מקוונים. ישנם משאבים מקוונים רבים שיכולים לעזור לך לחקור משרות פוטנציאליות. זה כולל אתרים כמו Indeed, Jobscan ו-Glassdoor. אתה יכול גם להשתמש במנועי חיפוש עבודה כמו גוגל או יאהו! חפש כדי למצוא משרות התואמות את הכישורים ותחומי העניין שלך.
 2. הצטרפו לרשתות מקצועיות. רשתות מקצועיות יכולות להיות דרך מצוינת להתחבר לאנשים שעובדים בתעשייה בה אתה מעוניין. רשתות עשויות להציע הזדמנויות עבודה וכן עצות כיצד להתקדם בתחום שלך.
 3. השתתף בירידי קריירה. ירידי קריירה הם דרך מצוינת לפגוש אנשים בענף שאתה מעוניין בו וללמוד יותר על מסלולי קריירה אפשריים. מכללות ואוניברסיטאות רבות גם מארחות ירידי קריירה משלהן במהלך השנה.
 4. רשת עם חברים ובני משפחה. אם אין לך קשרים בתעשייה, התחבר עם חברים ובני משפחה שכן עובדים בתעשייה בה אתה מעוניין.

איך יוצרים קורות חיים

אם אתם מחפשים עבודה חדשה, או אם הייתם מחוסרי עבודה במשך זמן מה, תרצו ליצור קורות חיים. קורות חיים הם מסמך המפרט את הכישורים, הניסיון וההשכלה שלך. ישנם פורמטים רבים ושונים לקורות חיים, אך הדבר החשוב ביותר הוא לוודא שהם כתובים היטב. להלן מספר טיפים כיצד ליצור קורות חיים:

 1. התחל במציאת מתאר או תבנית שבה תוכל להשתמש. זה יעזור לך לעצב את קורות החיים שלך כראוי ולוודא שהם נראים מקצועיים.
 2. ודא שקורות החיים שלך קלים לקריאה. השתמש בגופנים ובפריסה ברורה, והימנע משימוש ביותר מדי גרפיקה או גבולות.
 3. ודא שקורות החיים שלך מתמקדים בכישורים ובניסיון שלך ולא במטרות ההשכלה או הקריירה שלך.
 4. נסו לכלול לפחות הצהרה אובייקטיבית אחת בכל עמוד של קורות החיים שלכם. זה יאפשר למעסיקים לדעת מה אתה מחפש בעבודה וכיצד אתה יכול להיות המתאים ביותר לתפקיד.
 5. זכרו לשמור על קורות החיים שלכם מעודכנים ורלוונטיים! ככל שהמידע חדש יותר, כך טוב יותר!

כיצד ליצור רשת עם מעסיקים פוטנציאליים

כשמחפשים עבודה, אחד הדברים הכי חשובים שאתה יכול לעשות הוא רשת. על ידי יצירת קשרים עם מעסיקים פוטנציאליים, אתה יכול למצוא את העבודה המושלמת שעונה על הכישורים ותחומי העניין שלך. להלן חמישה טיפים ליצירת קשרים ומציאת עבודה:

 1. השתתף באירועים בתעשייה. אירועי תעשייה הם דרך מצוינת לפגוש מעסיקים פוטנציאליים וללמוד על הזדמנויות חדשות. נטוורקינג באירועים אלה יכול לעזור לך להישאר מחובר לעדכוני המשרות והעדכונים האחרונים.
 2. הצטרפו לארגונים מקצועיים. ארגונים מקצועיים כמו איגוד עורכי הדין האמריקאי (ABA) או האיגוד הלאומי של מנהלי תאגידים (NACD) מציעים משאבים יקרי ערך והזדמנויות נטוורקינג. חברות בארגונים אלה יכולה לתת לך גישה לאנשים משפיעים בתחומך ולעזור לך לבנות קשרים עם מעסיקים פוטנציאליים.
 3. השתתף בפורומי נטוורקינג מקוונים. פורומי רשת מקוונים מציעים דרך קלה להתחבר לאנשים שחולקים את תחומי העניין שלך ולהגיע למעסיקים פוטנציאליים באמצעות שרשורי שיחה.
 4. התחבר לבוגרים מהעבודות הקודמות שלך. רשתות בוגרים הן דרך מצוינת למצוא עמיתים לשעבר שאולי פתחו עסקים משלהם או מכירים מישהו שמגייס עובדים עכשיו. על ידי יצירת קשר עם בוגרים מעבודותיך בעבר, ייתכן שתוכל ליצור קשר עם מישהו שיכול לעזור לך למצוא.

איך לענות על שאלות ראיון

טיפים לענות על שאלות ראיון:

 1. וודאו שאתם מוכנים היטב. חקור את החברה, התפקיד והמראיין. דע את המשימה של החברה, מהם ערכי הליבה שלה, ומה המטרות שלה. זה יעזור לך למסגר את התשובות שלך בצורה שרלוונטית לחברה ולתפקיד.
 2. היו כנים ואמיתיים. ענו על שאלות בכנות ומלבכם. כדאי גם להימנע מלהישמע מתגונן או מתנשא.
 3. היו מוכנים לדון בניסיון ובכישוריכם. ענה על שאלות על חוויות העבר שלך (הן המקצועיות והן האישיות) וכיצד הן הכינו אותך לתפקיד שאליו אתה מתראיין. כמו כן היה מוכן לדבר על כל כישורים או יכולות שאתה מרגיש שיהפכו אותך לתוספת חשובה לחברה או לתפקיד.
 4. ענו על שאלות בצורה תמציתית. אל תשתולל; הקפידו על תגובות קצרות וענייניות.
 5. הימנע מסירת מידע רב מדי בשלב מוקדם של תהליך הראיון. תן למראיין לשאול שאלות שיובילו אותך לדון יותר על עצמך ועל הכישורים שלך לתפקיד.

איך לנהל משא ומתן על שכר

טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

כאשר מנהלים משא ומתן על השכר שלך, חשוב לזכור שאתה לא האדם היחיד שמעורב בתהליך המשא ומתן. תצטרך לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם המעסיק שלך כדי להגיע להסכם ששני הצדדים יכולים להסכים לו. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לנהל משא ומתן:

-היה מוכן לדון בציפיות שלך ומה אתה מחפש בהצעת שכר. קביעת הפרמטרים הללו תעזור לכם להרגיש בטוחים יותר בתפקידכם ותגדיל את סיכוייכם לקבל הצעה הוגנת.

-היו כנים ומעודכנים לגבי הכישורים והניסיון שלכם. תן למעסיק שלך לדעת אילו כישורים ויכולות אתה מביא לשולחן, כמו גם כמה ניסיון יש לך בתחום שבו אתה מחפש עבודה.

-זכור כי שכר הוא רק גורם אחד בעת משא ומתן על הצעת עבודה. קחו בחשבון הטבות נוספות כגון שעות עבודה גמישות, ביטוח רפואי/שיניים, זמן חופשה וכו' שעשויים להיות חשובים לכם. זכור כי לא כל המעסיקים מציעים את כל ההטבות הללו, ולכן חשוב לשאול עליהן במהלך תהליך הראיון.

איך מוצאים עבודה בסין?

מציאת עבודה בסין יכולה להיות קשה מאוד. הדרך הטובה ביותר להתחיל היא באמצעות האינטרנט. אתה יכול לחפש מודעות דרושים באינטרנט או לפנות ישירות לחברות. ניתן גם להשתתף בירידי תעסוקה ולהיפגש עם מעסיקים. חשוב להיות בטוחים ובעל חוש הומור טוב במפגש עם מעסיקים פוטנציאליים.

האם קל למצוא עבודה בסין?

אחת השאלות הנפוצות ביותר על ידי זרים בסין היא איך להשיג עבודה בסין. התשובה, למרבה הצער, תלויה בלאומיות שלך ובמיקומך.

עם זאת, אם אתם מחפשים עבודה קבועה בסין בחברה או בארגון מסוים, התהליך פשוט יחסית. עבור רוב המשרות, יהיה עליך להירשם בלשכת התעסוקה המקומית ולהגיש בקשה. כמו כן, תצטרך לספק הוכחה להשכלה ולניסיון שלך, כמו גם קורות חיים. לאחר הגשת בקשתך, ייתכן שתידרש לעבור מבחנים או ראיונות שונים. אם הצלחת להיבחר לראיון, אז תצטרך לחתום על חוזה עבודה ולהתחיל לעבוד.

למרות שתהליך מציאת עבודה בסין יכול להיות פשוט יחסית, יש כמה טיפים שיקלו על התהליך. ראשית, ודא שיש לך קורות חיים טובים. זה אומר שקורות החיים שלך צריכים להיות קלים לקריאה ומאורגנים היטב. כמו כן, הקפד לכלול מילות מפתח שרלוונטיות לתפקיד שאתה מגיש מועמדות אליו. לבסוף, היו מוכנים לגשת למבחנים וראיונות. על ידי ביצוע הטיפים האלה, תוכל למצוא עבודה בסין בקלות.

אילו כישורים מבוקשים בסין?

הכלכלה הסינית פורחת, מה שאומר שהביקוש לעובדים מיומנים גובר. אם אתה רוצה למצוא עבודה בסין, אתה צריך להיות מודע לכישורים המבוקשים מאוד. להלן מיומנויות המבוקשות במיוחד בסין:

1) מנדרינית – מנדרינית היא השפה הרשמית של סין והיא מדוברת על ידי למעלה ממיליארד בני אדם. מכיוון שכל כך הרבה אנשים נדרשים לתקשר עם לקוחות ועובדים בסינית, היכולת לדבר מנדרינית היא יתרון גדול.

2) כישורים טכניים – על מנת לעמוד בקצב הכלכלה הסינית המהירה, מעסיקים דורשים מהעובדים כישורים טכניים. זה כולל דברים כמו ידע במחשב, כישורי הנדסה וניתוח פיננסי.

3) כישורי מכירות – בסין, המכירות הן חלק מרכזי בנוף הכלכלי. כתוצאה מכך, חברות מחפשות עובדים שיוכלו למכור את עצמם ואת המוצרים שלהם ביעילות.

4) כישורי מנהל עסקים – עסקים רבים בסין מתנהלים על מערכת היררכית, מה שאומר שלמישהו בעל כישורי מנהל עסקים יש ביקוש גבוה. זה כולל דברים כמו ניהול תקציבים, ארגון מידע והקמת מערכות.

איך זר יכול לעבוד בסין?

טיפים שאתה חייב לדעת איך למצוא משרות ועבודה בסין

לזרים רבים המחפשים לעבוד בסין יש מעט אפשרויות מלבד מציאת עבודה דרך חברה או אדם פרטי. יש אנשים שבוחרים למצוא עבודה דרך הממשלה או חברות גדולות, אבל זה יכול להיות קשה ולאורך זמן.

ישנן גם דרכים רבות עבור זר למצוא עבודה בסין אפילו מבלי לעזוב את מדינת הולדתו. זה כולל חיפוש באינטרנט, השתתפות בירידי תעסוקה, יצירת קשרים עם אנשים בתחום העבודה שלך ויצירת קשר ישיר עם חברות.

הדבר החשוב ביותר עבור כל זר שמחפש עבודה בסין הוא להיות סבלני. יש הרבה משרות זמינות, אבל זה עשוי לקחת קצת זמן למצוא את המתאימה.

שאלות נפוצות

 1. אילו סוגי משרות אני יכול למצוא בבלוג?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו מכיוון שסוג העבודה שתוכל למצוא בבלוג ישתנה בהתאם לבלוג הספציפי ולתוכן שלו. עם זאת, כמה משרות נפוצות שעשויות להיות זמינות דרך בלוג כוללות כתיבה, ניהול מדיה חברתית, שיווק מקוון ועיצוב גרפי.

 1. איך אני פותח בלוג?

תהליך פתיחת הבלוג הוא בדרך כלל פשוט וניתן לעשות אותו ללא כל עזרה מקצועית. תזדקק לשם דומיין (למשל www.yourblogname.com), אירוח (למשל Bluehost או WP Engine), ועורך אינטרנט (למשל WordPress). לאחר רישום הפריטים הללו, תוכל להתחיל ליצור את הבלוג שלך על ידי התקנת התוכנה הרצויה והזנת התוכן שלך.

 1. איך אני מקדם את הבלוג שלי?

הדרך היעילה ביותר לקדם את הבלוג שלך היא באמצעות אופטימיזציה אורגנית למנועי חיפוש (SEO). זה כרוך באופטימיזציה של האתר שלך עבור Google, Yahoo! ומנועי חיפוש גדולים אחרים, כך שהאתר שלך יופיע ראשון כאשר אנשים מבצעים חיפושים אחר נושאים ספציפיים או מילות מפתח הקשורות לתוכן הבלוג שלך.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה