כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

מעבר לסין יכול להיות הזדמנות מרגשת מאוד, אבל זה גם יכול להיות מרתיע. יש הרבה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון המעבר, החל מהוצאת ויזה ועד מציאת עבודה ומגורים. במאמר זה, נספק לכם טיפים כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין, כדי שתוכלו להפיק את המרב מהבית החדש שלכם.

  1. קבל ויזה

אחד השלבים החשובים ביותר במעבר לסין הוא קבלת ויזה. מסמך זה יאפשר לך להיכנס ולהישאר במדינה, ויכול לקחת זמן מה להגיש בקשה לאחד. ישנם מספר סוגים שונים של ויזות זמינות, אז הקפד לבדוק איזו מהן מתאימה לך ביותר.

  1. מצא עבודה

לאחר קבלת הויזה, השלב הבא הוא למצוא עבודה. סין היא מדינה ענקית, וזה יכול להיות קשה למצוא עבודה שתואמת את כישוריך ותחומי העניין שלך. כדי לעזור לך להתחיל, ריכזנו רשימה של כמה מהמקומות הטובים ביותר למצוא עבודה בסין.

  1. מצא דיור

צעד חשוב נוסף במעבר לסין הוא מציאת דיור. זה יכול להיות מסובך, מכיוון שיש הרבה סוגים שונים של דיור זמינים ויכול להיות קשה לדעת מה זמין איפה. כדי לעזור לך למצוא את הבית המושלם שלך, ריכזנו רשימה של כמה מהמקומות הטובים ביותר לחיות בסין.

שלבים לקבלת אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

יש כמה צעדים שעליך לנקוט כדי לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין. הצעד הראשון הוא לבקר בלשכה המקומית לביטחון הציבור ולמלא טופס בקשה. יהיה עליך לספק את שמך המלא, תאריך לידה, מקום מגורים, מידע תעסוקתי ומידע רלוונטי אחר. כמו כן, תידרשו לגשת למבחן בכתב על התרבות וההיסטוריה הסינית. לאחר שתסיים את תהליך הגשת הבקשה, תקבל הודעה על השלב הבא.

השלב הבא הוא להגיע לראיון בלשכה לביטחון הציבור. במהלך הראיון, תישאל על הפעילויות המתוכננות שלך בסין ועל הסיבות שלך לרצון לחיות, לעבוד וללמד כאן. כמו כן, תישאל לגבי הרישום הפלילי שלך והאם יש לך חששות בריאותיים כלשהם. לאחר הראיון יינתן לך מכתב החלטה לגבי בקשתך להיתר. אם הכל ילך כשורה, תקבל את ההיתר שלך תוך 30 יום.

אם יש לך שאלות כלשהן לגבי קבלת אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין, אל תהסס לפנות לאחד המומחים שלנו ביועצי סטודנטים בינלאומיים. אנחנו יכולים לעזור לך לנווט בתהליך ויזה לסין ולענות על כל שאלה שיש לך לגביו.

כיצד להכין את המסמכים שלך לבקשה להיתר

אם אתה מתכנן לגור, לעבוד או ללמד בסין, תצטרך אישור. תהליך קבלת ההיתר עלול להיות מסובך ודורש תכנון קפדני. בפוסט זה בבלוג, נתאר את הצעדים שעליך לנקוט כדי להכין את המסמכים שלך לבקשה להיתר.

שלב ראשון: חקור את הדרישות לסוג ההיתר הספציפי שלך

הצעד הראשון הוא לחקור את הדרישות הספציפיות לסוג ההיתר שלך. לכל סוג אישור דרישות משלו, לכן חשוב לדעת מה נדרש לפני שמתחילים בתהליך הבקשה. כמה דרישות נפוצות להיתרים כוללות הוכחת תעודה מזהה, תמונת דרכון בגודל דרכון, הוכחת הכנסה והוכחת כישורי השכלה או עבודה. חשוב גם לחקור את דרישות הוויזה הרלוונטיות למדינת היעד שלך. לדוגמה, אם אתה מבקש אישור הוראה בסין, תצטרך ויזה סינית.

שלב שני: צור את המסמכים שלך מראש

השלב השני הוא ליצור את המסמכים שלך מראש. משמעות הדבר היא הכנת כל הניירת הדרושה זמן רב לפני מועד הגשת הבקשה. אם תחכה לרגע האחרון כדי להגיש.

כיצד להגיש בקשה להיתר

אם אתה חושב לעבור לסין ורוצה לעבוד, ללמוד או לגור כאן, תצטרך אישור. הנה איך להשיג אחד.

  1. ראשית, קבע אם אתה עומד בדרישות לויזה. אם לא, עיין במדריך שלנו לקבלת ויזה לסין.
  2. לאחר מכן, בדקו האם אתם צריכים אישור שהייה (לאנשים המתגוררים בסין) או אישור עבודה (לאנשים העובדים בסין). ייתכן שתצטרך את שניהם בהתאם למצב שלך.
  3. לבסוף, בקש את ההיתר המתאים מממשלת סין.

למה לצפות לאחר הגשת בקשת ההיתר

יש כמה דברים שאתה צריך לצפות לאחר הגשת בקשה להיתר לחיות, לעבוד וללמד בסין. ראשית, עשויים לחלוף עד שישה חודשים עד שהממשלה מטפלת בבקשתך. שנית, סביר להניח שתידרשו לספק תיעוד רב המאמת את זהותכם ותושבותכם בסין. שלישית, תצטרך לעבור בדיקה גופנית וראיון עם הרשויות הרלוונטיות. לבסוף, ייתכן שתצטרך לשלם עמלת עיבוד.

איך אני מקבל אישור עבודה לסין?

על מנת לעבוד בסין, תצטרך תחילה לקבל אישור עבודה. אישור עבודה הוא מסמך המאשר את זכותך לעבוד בסין. ישנן מספר דרכים לקבל אישור עבודה:

-הגישו בקשה לאישור עבודה דרך המעסיק המעניק לכם חסות. על נותן החסות לספק את התיעוד הדרוש (חוזה עבודה, תעודת ביטוח וכו'), ולאחר מכן הרשויות הסיניות יוציאו אישור עבודה. למרבה הצער, תהליך זה עלול להיות גוזל זמן ובירוקרטי.

-הכנס לחוזה עבודה עם מעסיק בסין לפני הגעתך. חוזה העבודה צריך לכלול מידע כגון שעות עבודה, שכר ומסמכים נדרשים (הוכחת אזרחות/לאום ותעודת רישום זר). חוזה העבודה צריך להיות רשום גם בלשכת העבודה המקומית. אם אין לך חוזה עבודה, ייתכן שתוכל לקבל אחד דרך סוכנות או באינטרנט. ברגע שיש לך חוזה עבודה תקף, המעסיק יצטרך להגיש בקשה לאישור עבודה בשמך.

-אם אתה כבר בסין ורוצה לעבוד מבלי לקבל אישור עבודה חדש, ייתכן שתוכל לעשות זאת על ידי קבלת "אזרח מעבר לים".

כמה עולה לקבל אישור עבודה בסין?

כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

אם אתם מחפשים לחיות, לעבוד וללמד בסין, תצטרכו לקבל אישור עבודה. העלות של אישור עבודה עשויה להשתנות בהתאם ללאום שלך ולסוג העבודה שאתה מבקש לעשות בסין. באופן כללי, העלות של אישור עבודה היא בסביבות $140-$300.

אם אתה אזרח אמריקאי, אוסטרלי או אירופאי, תהליך קבלת אישור העבודה יהיה הרבה יותר פשוט מאשר אם אתה ממדינה אחרת. רוב האזרחים הזרים שרוצים לחיות ולעבוד בסין חייבים לקבל תחילה אשרת שהייה. לאחר מכן, עליהם להגיש בקשה לאישור עבודה מהשלטון המקומי שלהם.

אם אינך מאחת המדינות המפורטות לעיל, או אם אתה מתקשה לקבל אשרת שהייה, ההימור הטוב ביותר שלך הוא למצוא עורך דין הגירה שיוכל לעזור לך להדריך אותך בתהליך.

כמה זמן לוקח לקבל אישור עבודה סיני?

קבלת אישור עבודה סיני יכולה לקחת בין מספר שבועות למספר חודשים. הגורמים העיקריים שישפיעו על זמן הטיפול הם הלאום שלך, עיסוקך וסטטוס הויזה שלך.

האם אוכל לעבוד בסין עם רישיון שהייה?

כיצד לקבל אישור לחיות, לעבוד וללמד בסין

ישנן מספר דרכים לקבל אישור שהייה לחיות, לעבוד וללמד בסין. אתה יכול להגיש בקשה דרך השגרירות או הקונסוליה שלך, או דרך לשכת ההגירה. תצטרך לקבל הצעת עבודה ממעסיק מאושר, מכתב הזמנה מבית הספר או החברה בה תעבוד, כמו גם את הדרכון והוויזה שלך. אם אתה כבר בסין וברצונך להגיש בקשה לאישור שהייה, תצטרך לספק תיעוד המציג את זהותך, כתובתך, תאריך הלידה, היסטוריית התעסוקה, ההכנסה והנכסים שלך.

סיכום

אם אתם מעוניינים לחיות, לעבוד וללמד בסין, חשוב להבין את תהליך קבלת האישור. מדריך זה יפרט את הצעדים שעליך לנקוט כדי להתחיל, כולל מידע על התיעוד הנדרש ועמלות. ודא שאתה חוקר את כל האפשרויות שלך לפני שתמשיך עם תוכניות כלשהן; ברגע שיש לך אישור ביד, ההרפתקה שלך ממתינה!

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה