מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

קנדה היא מקום נהדר לחיות ולעבוד, ועם כל כך הרבה הזדמנויות זמינות, זה יכול להיות קשה להחליט באיזה מסלול קריירה לקחת. במאמר זה, נספק לך את היסודות לגבי המשרות הזמינות בקנדה, כמו גם כמה טיפים כיצד להתחיל בחיפוש שלך. אז בין אם אתה חדש בארץ או סתם מחפש רעיונות טריים, אנו מקווים שהמדריך הזה יעזור לך למצוא את הקריירה המתאימה לך!

תחזית התעסוקה בקנדה

שיעור האבטלה בקנדה עמד על 7.0% בספטמבר 2018, נמוך משיעור האבטלה בארה"ב שעמד על 7.3%. החלשת הדולר הקנדי של קנדה היא גורם תורם לשיעור האבטלה הנמוך יחסית שלה. הדולר הקנדי ירד בכ-40% מאז תחילת 2017, מה שעזר להגביר את היצוא וליצור מקומות עבודה בתעשיות הייצור והשירותים של קנדה.

למרות הכלכלה הקנדית החזקה, מקומות עבודה רבים נותרו זמינים בקנדה. למעשה, לפי הלשכה הקנדית לסטטיסטיקה (CBS), המדינה יצרה 280,000 מקומות עבודה בשנת 2018 – השנה הטובה ביותר לצמיחת משרות מאז 2006. בשנת 2019, צפי הגידול במשרות יהיה חזק יותר ככל שחברות מרחיבות את פעילותן ומעסיקות עובדים חדשים.

עם זאת, לא כל המשרות נוצרות שוות בקנדה. בעוד שעבודות מסוימות מציעות הזדמנויות מצוינות לצמיחה וקידום בקריירה, אחרות עשויות לכלול שעות ארוכות או לדרוש לוח זמנים נרחב לנסיעות. חשוב לשקול היטב הן את דרישות התפקיד והן את יוקר המחיה לפני קבלת החלטה אם לעבור או לא לעבור לקנדה.

סוגים שונים של משרות בקנדה

ישנם סוגים רבים ושונים של משרות בקנדה, כך שלא משנה מה תחומי העניין או הניסיון שלך, יש עבודה בשבילך. להלן מדריך מהיר לכמה מסוגי המשרות הנפוצים ביותר בקנדה.

להלן כמה כותרות עבודה נפוצות ומה הן כוללות:

– יועצת תעסוקה
– מנהלת משאבי אנוש
– מגייס
– עובד סוציאלי
– מורה
– נציג מכירות
– עוזר משרד.

הערים הטובות ביותר לחיות בהן ולעבוד בקנדה

אם אתה חושב לעבור לקנדה ולחפש עבודה, תרצה לבדוק את הערים הטובות ביותר לגור ולעבוד בהן. להלן חמישה מהמקומות הטובים ביותר לחיות ולעבוד בקנדה:

 1. ונקובר – עיר זו ידועה בנוף היפה שלה, בכלכלה החזקה ובאוכלוסיה הרב-תרבותית. עם מגזר טכנולוגי צומח, ונקובר היא גם מקום נהדר לעבוד בו. גם יוקר המחיה נמוך, מה שהופך אותה לאופציה משתלמת עבור מי שמחפש אורח חיים איכותי מבלי לשבור את הכיס.
 2. טורונטו – עיר זו ידועה במגזר ההייטק שלה, בסצנת האמנויות ברמה עולמית ובאוכלוסיה המגוונת. זו גם אחת הערים היקרות ביותר בקנדה למגורים, אבל זה לא מונע מאנשים להישאר כאן בגלל כל ההזדמנויות שיש לה להציע. גם יוקר המחיה לא רע, מה שהופך אותו לאופציה משתלמת עבור בעלי תקציב.
 3. מונטריאול – עיר זו ידועה בארכיטקטורה המדהימה שלה, בהיסטוריה העשירה, ובאוכלוסיה המגוונת. זוהי גם אחת הערים המשתלמת ביותר בקנדה למגורים, מה שהופך אותה לאופציה אידיאלית עבור בעלי תקציב מוגבל.

איך למצוא את העבודה המתאימה בקנדה

ישנן אפשרויות רבות למציאת עבודה בקנדה, כך שיכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל. הנה כמה טיפים כיצד למצוא את העבודה המתאימה ולהתחיל בחיפוש.

 1. השתמש במשאבים מקוונים. האינטרנט הוא משאב נהדר למציאת מקומות עבודה בקנדה. אתה יכול לחפש מאגרי מידע מקוונים, לוחות דרושים ואתרי אינטרנט המפרטים משרות קנדיות. ישנם גם משאבים מקוונים רבים המציעים עצות כיצד למצוא עבודה ולנווט בשוק העבודה הקנדי.
 2. פנה למעסיקים. אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה היא לפנות ישירות למעסיקים. אתה יכול לפנות לחברות באמצעות דואר אלקטרוני או טלפון. אתה יכול גם לבקר במשרדיהם באופן אישי אם יש לך הזדמנות. חשוב להיות פרואקטיביים כשמחפשים עבודה, אז אל תפחד לשאול שאלות ולוודא שאתה מדגיש את הכישורים והניסיון שלך.
 3. רשת עם חברים ובני משפחה. נטוורקינג הוא עוד דרך מצוינת למצוא עבודה בקנדה. אתה יכול לפגוש אנשים שעובדים באותו תחום כמוך או שיש להם קשרים בעסקים שמגייסים עובדים. זה גם מועיל לפנות לארגונים המשרתים את הקנדי.

מהם סוגי המשרות השונים בקנדה?

ישנם סוגים רבים ושונים של עבודות בקנדה. אם אתה רוצה למצוא עבודה, חשוב להבין את סוגי המשרות ומה הן כוללות.

ניתן לחלק משרות בקנדה לשלוש קטגוריות: צווארון לבן, צווארון כחול ומשרות מגזר השירותים.

עבודות צווארון לבן כוללות עבודה עם ניירת או מחשבים. דוגמאות למשרות אלו כוללות עובדי משרד, עורכי דין, רואי חשבון ועיתונאים.

עבודות צווארון כחול כוללות שימוש בידיים שלך לביצוע עבודה פיזית. דוגמאות לעבודות אלו כוללות פועלי בניין, נהגי משאיות ומכונאים.

משרות במגזר השירות כוללות עבודה עם אנשים. עבודות אלו דורשות ממך לעתים קרובות כישורי תקשורת ושירות לקוחות טובים. דוגמאות לעבודות אלו כוללות מלצרים, משרתות ונציגי מכירות.

מהן הכישורים המינימליים הנדרשים לעבודה בקנדה?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו מכיוון שהכישורים הנדרשים לעבודה בקנדה ישתנו בהתאם לתפקיד ולחברה הספציפית. עם זאת, באופן כללי, רוב המעסיקים בקנדה דורשים מהמועמדים להיות בעלי תעודת בגרות או שווה ערך, יחד עם ניסיון או הכשרה כלשהי בתחום שאליו הם פונים.

בנוסף, מעסיקים רבים בקנדה דורשים מהמועמדים להיות בעלי אזרחות קנדית או תושבות קבע.

כמה עולה להתחיל לעבוד בקנדה?

מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

רוב האנשים חושבים על קנדה כעל מדינה עם הזדמנויות עבודה בשפע, אבל המציאות היא שזה יכול להיות יקר להתחיל לעבוד בקנדה. החדשות הטובות הן שישנן מספר דרכים להתחיל מבלי לשבור את הכסף. להלן חמישה טיפים לקבלת עבודה בקנדה:

 1. השתמש באתרים מקוונים ובמדיה חברתית: משרות רבות בקנדה מתפרסמות באינטרנט או באתרי מדיה חברתית כמו לינקדאין. אתה יכול גם לחפש משרות ספציפיות לפי מילת מפתח או שם חברה.
  2. בדוק עם המעסיק שלך: לחברות מסוימות יש משרות פנויות המופיעות באתרים שלהן או שמרכזי יצירת קשר יוכלו להפנות אותך לתפקידים מתאימים.
  3. השתתף בירידי עבודה וברשת: ירידי תעסוקה הם דרך מצוינת לפגוש מנהלי גיוס ולקבל מידע על משרות פנויות. היה מוכן לשאול שאלות וליצור קשר עם מעסיקים פוטנציאליים.
  4. הירשם להתראות משרות: חברות קנדיות רבות מספקות התראות בדוא"ל עבור משרות חדשות שתואמות את הכישורים והניסיון שלך. אתה יכול גם להירשם לפרסומי דרושים דרך לוחות דרושים או מרכזי קריירה.
  5. התחל לעבוד במקומות עבודה בחו"ל תחילה: אם אינך בטוח אם אתה עדיין רוצה לעבור לקנדה, שקול קודם כל לעבוד במיקום בחו"ל לפני שאתה מחפש עבודה.

מה היתרונות של חיים בקנדה?

אם אתה שוקל לעבור לקנדה, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת קודם. ראשית, למגורים בקנדה יש הרבה יתרונות. הנה ארבעה מהגדולים ביותר:

 1. שירותי בריאות הם יקרים אבל מצוינים: לקנדים יש כמה משירותי הבריאות הטובים בעולם, וזה לא רק בגלל הגודל העצום שלנו. המערכת שלנו מבוססת על כיסוי אוניברסלי וטיפול איכותי. המשמעות היא שלא משנה מה התקציב שלך, סביר להניח שתוכל למצוא בית חולים או רופא איכותי שיוכל לעזור לך. בנוסף, עם תרופות מרשם הרבה יותר זולות בקנדה מאשר ברוב המדינות האחרות, תוכל לכסות את ההוצאות הרפואיות שלך בקלות.
 2. יוקר המחיה נמוך: אחד הגורמים הגדולים ביותר בעת ההחלטה היכן לגור הוא יוקר המחיה. וכפי שניתן לצפות, קנדה מדורגת קרוב לתחתית הרשימה בכל הנוגע למדד הזה. למעשה, לפי Numbeo, משאב מקוון שמשווה מחירים בין מדינות, יוקר המחיה בקנדה הוא רק כמחצית ממה שהוא בארצות הברית! המשמעות היא שתוכלו לחסוך סכום כסף משמעותי מדי חודש אם תבחרו לעבור לכאן.

האם אתה יכול להגיש מועמדות למשרה מקוונת בקנדה?

אם אתה מחפש עבודה בקנדה, יש הרבה אפשרויות זמינות באינטרנט. בעוד שאנשים רבים עדיין מעדיפים להגיש בקשה אישית, שימוש באפליקציות מקוונות יכול להיות דרך מצוינת לגרום לקורות החיים שלך לראות יותר מעסיקים. זכור את הטיפים הבאים בעת הגשת מועמדות מקוונת:

– ודא שהפרופיל שלך מלא ומדויק. כלול את ההשכלה ואת ניסיון העבודה שלך, כמו גם את כל הכישורים שיש לך שיכולים להיות שימושיים בתפקיד אליו אתה מגיש מועמדות.

– העלה את קורות החיים שלך בפורמט קל לצפייה. השתמשו בקובץ איכותי שייראה טוב על מסך המחשב וקל להדפסה.

– היה מוכן לענות על שאלות לגבי הכישורים שלך ולמה אתה מתאים לתפקיד.

– אם מעולם לא הגשת מועמדות לעבודה באינטרנט בעבר, הקפד לקרוא את ההוראות בעיון לפני שתתחיל בתהליך הגשת המועמדות.

איך מראיינים למשרה קנדית?

מה שאתה צריך לדעת על משרות בקנדה

אם אתם מחפשים עבודה בקנדה, הצעד הראשון הוא לגלות אילו משרות זמינות. אתה יכול לעשות זאת על ידי חיפוש מקוון או באמצעות מודעות מסווגות. אתה יכול גם לשאול את החברים, המשפחה והמכרים שלך אם הם יודעים על משרות פתוחות. ברגע שיש לך רשימה של משרות פוטנציאליות, השלב הבא הוא להתראיין עבורם. להלן מדריך כיצד להתראיין למשרה קנדית:

-התכונן לראיון על ידי חקר החברה ולמידה על הייעוד והמטרות שלהם.
-היו בטוחים וייצוגים. התלבש כראוי לסיטואציה, בין אם זה לבוש עסקי או תלבושת קז'ואלית.
-שאל שאלות הממחישות את העניין שלך בתפקיד ואת העניין להיות חלק מהחברה. זה יראה שאתה מוכן ללמוד על החברה ורוצה להיות חלק ממנה.
-נצל את הכישורים והניסיון שלך כדי לענות על כל שאלה לגבי חובות העבודה וכיצד היית מבצע אותן.

סיכום

זה יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל כשזה מגיע למציאת עבודה בקנדה. עם כל כך הרבה הזדמנויות זמינות, זה יכול להיות קשה לקבוע מה מתאים לך. במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתחיל בחיפוש. החל מסוגי המשרות הזמינות ואיזה כישורים נדרשים, ליוקר המחיה וכמה זמן בדרך כלל לוקח למצוא עבודה בקנדה, כיסינו את כל הבסיסים. אז בין אם אתה מחפש את העבודה הראשונה שלך או את המהלך הבא שלך בקריירה, המשך לקרוא כדי לקבל את כל המידע שאתה צריך!

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה