עבודה באיטליה: כמה באמת אפשר להרוויח והאם זה עדיף על עבודה בישראל?

איטליה היא מדינה יפה עם תרבות עשירה, ארכיטקטורה יפה ונופים מדהימים. עם זאת, זו גם מדינה עם עלויות מחיה גבוהות ומשכורות נמוכות. אז אם אתם מחפשים משכורת טובה והוצאות מחיה משתלמות, ייתכן שאיטליה אינה המקום המתאים עבורכם. מצד שני, אם אתם מחפשים סביבת עבודה מאתגרת וחוויות תרבותיות שלא תמצאו בהרבה מקומות אחרים, איטליה עשויה להיות המקום המושלם עבורכם.

היתרונות של עבודה באיטליה

כשזה מגיע לעבודה בחו"ל, איטליה היא תמיד בחירה פופולרית. עבור אנשים רבים, הנוף היפה של המדינה, התרבות הים תיכונית והאנשים הידידותיים הם סיבות מספיקות לעבור לשם. עם זאת, לפני שאתם עושים את הצעד הגדול, אתם צריכים לדעת כמה אתם באמת יכולים להרוויח באיטליה והאם זה עדיף על עבודה בישראל.

לפי ה-The Times of Israel, השכר הממוצע באיטליה הוא כ-30,000 דולר לשנה. זה גבוה משמעותית מהשכר הממוצע בישראל, שעומד על כ-22 אלף דולר בשנה. עם זאת, אם אתה כולל הטבות כמו שירותי בריאות וחופשה, השכר האיטלקי יכול בקלות להיות גבוה פי שניים. יתרה מכך, בעוד יוקר המחיה באיטליה גבוה בהשוואה לישראל, הוא אינו יקר כמו מדינות אחרות באירופה. למעשה, דירת חדר שינה אחד ברומא יכולה לעלות בסביבות 1,500 דולר לחודש, בעוד שנכס דומה באמסטרדם יעלה בסביבות 3,000 דולר לחודש.

אז אם אתם מחפשים מקום בו תוכלו ליהנות ממזג אוויר נהדר ומתרבות מעניינת תוך כדי שכר טוב, עבודה באיטליה עשויה להיות הבחירה המושלמת עבורכם.

החסרונות של עבודה באיטליה

בהשוואה למדינות רבות אחרות בעולם, איטליה יכולה להיות די יקרה לעובדים. יוקר המחיה גבוה והשכר הממוצע נמוך מבמדינות אחרות. לכן, אם אתה מחפש להרוויח משכורת טובה, עבודה באיטליה עשויה להיות לא האפשרות הטובה ביותר. בנוסף, לחלק מהאנשים קשה להתמודד עם ההבדלים התרבותיים והלשוניים.

למרות החסרונות הללו, ישנן מספר משרות זמינות באיטליה ואתה יכול להרוויח משכורת טובה אם אתה כשיר. לדוגמה, למרות שיוקר המחיה גבוה, השכר לרופאים ומהנדסים הוא מהגבוהים באירופה. בנוסף, עבודה באיטליה יכולה להיות הזדמנות מצוינת ללמוד על התרבות והשפה האיטלקית שיכולות להיות נכסים יקרי ערך כשאתה חוזר הביתה.

מה אתה יכול להרוויח בעבודה באיטליה

אתם אולי שואלים את עצמכם, "האם כדאי לעבור לאיטליה כדי לעבוד?" התשובה היא, למרבה הצער, זה תלוי. לפי מדד יוקר המחיה, החיים באיטליה יקרים יותר מאשר ברוב מדינות אירופה האחרות. עם זאת, אתה יכול להתפרנס נהדר שם אם יש לך את הכישורים והכישורים הנכונים.

השכר הממוצע באיטליה הוא בסביבות 48,000 דולר לשנה. עם זאת, נתון זה יכול להשתנות בהתאם לניסיון והכישורים שלך. לדוגמה, רופא עם ניסיון של חמש שנים יכול לצפות להרוויח מעל 100,000 $ בשנה. משכורות עבור תפקידים כמו הנדסה או חשבונאות נוטים להיות נמוכים יותר אך עדיין מעל הממוצע האירופי. למעשה, רואי חשבון באיטליה יכולים להרוויח עד $130,000 בשנה.

אם אתם מחפשים עבודה שמציעה שכר גבוה ותנאי עבודה טובים, אז מעבר לאיטליה עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר עבורכם. עם זאת, זכור כי המשכורות לרוב נמוכות יותר מאשר במדינות מערביות אחרות. בנוסף, יוקר המחיה גבוה וייתכן שהמשכורות לא מכסות את כל ההוצאות שלך. לכן חשוב לחקור היטב את האפשרויות שלך לפני קבלת החלטות כלשהן.

האם עדיף לעבוד באיטליה מאשר בישראל?

זה לא סוד שאיטליה היא מדינה יפה עם היסטוריה עשירה. ולפי פורבס, יש לה גם את אחד התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) הגבוהים בעולם. לכן, אם אתם מחפשים עבודה ורוצים להיות במדינה עם שפע הזדמנויות, איטליה עשויה להיות התשובה עבורכם. עם זאת, לפני שאתם מחליטים לעבור לשם, חשוב לדעת בדיוק כמה כסף אתם יכולים להרוויח בעבודה שם והאם זה באמת עדיף מאשר לעבוד בישראל.

החדשות הטובות הן שהמשכורות באיטליה הן בדרך כלל גבוהות. לפי ה"ג'רוזלם פוסט", השכר הממוצע באיטליה הוא 42,000 אירו לשנה – שזה הרבה יותר מהשכר הממוצע בישראל, שעומד על כ-29,000 דולר בשנה. בנוסף, איטלקים רבים מוכנים לעבוד שעות ארוכות תמורת שכר נמוך, כך שאולי תוכל להרוויח עוד יותר כסף אם אתה מוכן להשקיע הרבה מאמץ. עם זאת, חשוב לזכור שהמשכורות משתנות מאוד מעיר לעיר ומעבודה למשרה. אז לפני המעבר לשם, זה בהחלט יעזור לעשות קצת

איטליה היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בעולם

עבודה באיטליה יכולה להיות הזדמנות משתלמת, אבל חשוב להבין כמה באמת אפשר להרוויח לפני שמקבלים את ההחלטה לעבור לשם. בשנת 2016, השכר החודשי הממוצע באיטליה היה 1,537 אירו. זה גבוה מהשכר הממוצע בישראל שעמד על 1,310 יורו. עם זאת, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת השוואת משכורות באיטליה ובישראל. כך למשל, יוקר המחיה באיטליה גבוה בהרבה מאשר בישראל. בנוסף, איטלקים רבים אינם זכאים להטבות ביטוח לאומי במדינת מולדתם.

אז, למרות שזה יכול להיות נכון שאתה יכול להרוויח יותר כסף בעבודה באיטליה מאשר בישראל, חשוב לשקול את כל היתרונות והחסרונות של מעבר דירה לפני קבלת החלטה.

יוקר המחיה באיטליה גבוה

יוקר המחיה באיטליה גבוה, אך גם המשכורות גבוהות. לפי ה"דיילי מייל", עובד איטלקי יכול להרוויח 2,000 אירו (1,600 פאונד) בחודש, שהם יותר מכפול מהשכר הממוצע בישראל. עם זאת, גם הוצאות המחיה גבוהות יותר באיטליה, כך שעובד במשרה מלאה עשוי להשתכר רק חצי מהשכר בישראל. בנוסף, שעות העבודה באיטליה קצרות יותר מאשר בישראל, כך שעובד יכול לחסוך בשכר דירה ובעלויות אחרות. בסך הכל, עבודה באיטליה עדיפה על עבודה בישראל אם אתם מחפשים שכר גבוה ורמת חיים טובה.

השכר הממוצע באיטליה גבוה יותר מאשר במדינות אחרות באירופה

עבודה באיטליה נחשבת באופן נרחב לאחד ממסלולי הקריירה המתגמלים ביותר עבור גולים. השכר הממוצע באיטליה גבוה יותר מאשר בשאר מדינות אירופה, ויוקר המחיה נמוך יותר מאשר במקומות רבים אחרים בעולם. בנוסף, יש הרבה הטבות והזדמנויות מצוינות למי שמחליט לעבור לאיטליה כדי לעבוד.

עם זאת, לפני שאתם מקבלים את ההחלטה לעבור לאיטליה, חשוב להבין כמה אתם יכולים להרוויח באופן ריאלי על בסיס לשעה. וחשוב לא פחות, חשוב לקבוע אם עבודה באיטליה טובה יותר מאשר עבודה במקומות אחרים ברחבי העולם. להלן כמה נתונים סטטיסטיים מרכזיים על משכורות ממוצעות באיטלקית ומה המשמעות שלהן עבור גולים:

משכורת ממוצעת באיטליה: 25.11 אירו לשעה

זה גבוה משמעותית מהשכר הממוצע בכל מדינה אחרת באירופה. למעשה, זה יותר מפי שניים מהשכר בגרמניה וכמעט פי שלושה מהשכר בצרפת. כתוצאה מכך, אם אתה מחפש מסלול קריירה עם שכר גבוה, מעבר לאיטליה יכול להיות אופציה מצוינת.

לעומת זאת, גם השכר האיטלקי גבוה בהרבה

לעבודה באיטליה יש יתרונות וחסרונות

אם אתם חושבים לעבור לאיטליה, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שעושים את הקפיצה. ראשית, השכר באיטליה בדרך כלל גבוה יותר מאשר בישראל. לפי האקונומיסט, השכר הממוצע לשעה במדינה הוא 24.87 אירו, לעומת 22.65 אירו בישראל. עם זאת, זה לא תמיד המקרה. המשכורות יכולות להשתנות מאוד בהתאם למיקום ולתעשייה, לכן חשוב לעשות את המחקר שלך לפני שמתמקמים במקום זה או אחר.

למרות השכר הגבוה, העבודה באיטליה יכולה להיות קשה אם אינך דובר את השפה. ידוע לשמצה כי קשה ללמוד את השפה האיטלקית, ומעסיקים רבים מצפים מעובדים הדוברים את השפה בצורה שוטפת להיות מסוגלים לבצע גם משימות מורכבות. בנוסף, האיטלקים מעריכים את זמנם לא מעט יותר מהישראלים, ולכן שעות העבודה נוטות להיות קצרות יותר מאשר בישראל. הצד החיובי, האיטלקים הם מהאנשים הכי ידידותיים על פני כדור הארץ ומהווים מארחים נהדרים – אז כדאי להסתפק בכמה שעות פחות כדי לחיות במדינה מדהימה ביופיה!

סיכום

עבודה באיטליה יכולה להיות הזדמנות מצוינת לכל מי שמחפש להרוויח קצת כסף נוסף ולחוות תרבות אחרת. מצד שני, חשוב לזכור שפוטנציאל ההשתכרות באיטליה אינו גבוה כמו בישראל, כך שכדאי לצפות להרוויח פחות כסף בסך הכל. בנוסף, תנאי החיים באיטליה הם לרוב קשים יותר מאשר בישראל, כך שאם אתה מצפה לנסיעה קלה בזמן העבודה בחו"ל אז אתה עלול להתאכזב. עם זאת, כל הדברים בחשבון, עבודה באיטליה יכולה להיות חוויה מתגמלת אם אתה מוכן לאתגרים הנלווים לכך.

 

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה