עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות

עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות

אם אתה ישראלי המתגורר בארצות הברית, אולי אתה תוהה אם אתה צריך לדאוג לגבי קבלת אזרחות אמריקאית. התשובה הקצרה היא: לא, אתה לא צריך אזרחות אמריקאית כדי לעבוד בארצות הברית. עם זאת, חלות הגבלות מסוימות – לדוגמה, אינך יכול לעבוד כעיתונאי בממשלת ארה"ב, או לשרת בצבא ארה"ב.

אם אתה אזרח ישראלי, הגבלות מסוימות עדיין עשויות לחול. לדוגמה, ייתכן שלא תוכל לעבוד בתעשיות רגישות מסוימות, או שתצטרך לקבל אישור ביטחוני. תוכל לברר עוד על ההגבלות החלות על ישראלים המתגוררים בארצות הברית באתר שירותי האזרחות וההגירה של ארה"ב.

 

דרישות לתעסוקה בארצות הברית

אם אתה אזרח ישראלי, אינך חייב לבקש אשרת עבודה בארצות הברית. עם זאת, ישנן מספר דרישות שעליך לעמוד בהן לפני הגשת בקשה לאשרת עבודה. ראשית, תצטרכו להצטייד בדרכון תקף וויזה בתוקף. שנית, עליך לקבל הצעת עבודה מחברה הרשומה במשרד העבודה האמריקאי. שלישית, עליך לעבור ראיון עם משרד העבודה האמריקאי לפני שניתן יהיה להנפיק את הויזה שלך. רביעית, עליך להיות בעל ביטוח בריאות ולהיות מסוגל לספק הוכחה לביטוח בריאות בעת הגשת בקשה לויזה שלך. חמישית, אסור שיהיה לך עבר פלילי בארצות הברית או בכל מדינה אחרת. שישית, עליך להיות מסוגל לדבר אנגלית שוטפת ולעבור סיווג בטחוני. שביעית, אתה חייב שיהיה לך מספיק כסף כדי לפרנס את עצמך ואת משפחתך בזמן שאתה חי בארצות הברית. שמינית, עליך להיות מוכן לעבוד בכל מדינה בארצות הברית. תשיעית, עליך להיות מסוגל לציית לכל חוקי ההגירה בארה"ב. עשירית, עליך להיות מסוגל לעבור בדיקת רקע ובדיקת שחפת אם נדרש על ידי משרד העבודה האמריקאי.

 

מה שישראלים ללא אזרחות יכולים לעשות בארצות הברית

Work in the United States for Israelis without citizenship

ישראלים ללא אזרחות יכולים לעשות דברים רבים בארצות הברית, בהתאם למצב הספציפי שלהם. חלק מהישראלים ללא אזרחות עשויים להיות מסוגלים לעבוד כחוק בארצות הברית כל עוד יש להם ויזה או אישור עבודה בתוקף. ייתכן שאחרים יוכלו להישאר בארץ באופן בלתי חוקי ולעבוד בתואנות שווא, אך הדבר מסוכן ועלול להוביל למעצר ולגירוש.

ללא קשר לאפשרויות הקיימות, כל הישראלים ללא אזרחות צריכים לחקור היטב את הדרישות החוקיות לעבודה בארצות הברית לפני קבלת החלטות כלשהן.

 

דרישות לעבודה בארצות הברית לישראלים ללא אזרחות

כדי לעבוד בארצות הברית כישראלי חסר אזרחות, תזדקק לויזה בתוקף או פטור בויזה. ייתכן שתצטרך גם דרכון תקף אם הויזה שלך לא מאפשרת לך להישאר יותר מ-90 יום.

אם אתם עובדים על ויזת סטודנט, ייתכן שתידרשו למלא מספר טפסים ולהוכיח שאתם משתתפים בשיעורים במשרה מלאה. כמו כן, תצטרך לקבל הוכחה לתמיכה כלכלית מהמעסיק שלך.

 

אם אתה עובד על ויזת עסקים, תצטרך לספק תיעוד שהעסק שלך לגיטימי ושיש לך את המשאבים הכספיים לקיים את עצמך בזמן שהות בארצות הברית. כמו כן, יהיה עליך לספק תיעוד לכך שהמעסיק שלך רשאי על פי חוק להעסיק אזרחים זרים בארצות הברית.

 

סוגי תעסוקה הזמינים לישראלים ללא אזרחות בארה"ב

בארצות הברית, ישראלים ללא אזרחות יכולים למצוא עבודה במגוון תחומים. חלק מהישראלים ללא אזרחות עובדים כעיתונאים, כלכלנים, מהנדסים או מדעני מחשבים. אחרים עובדים כעורכי דין, רואי חשבון או אנשי עסקים.

מכיוון שישראלים רבים ללא אזרחות הם אנשי מקצוע מיומנים עם תארים מאוניברסיטאות מהשורה הראשונה בישראל, הם מוסמכים היטב למשרות אמריקאיות רבות. בנוסף, לישראלים ללא אזרחות יש לרוב כישורים תרבותיים ולשוניים יקרי ערך שהופכים אותם לעובדים נחשקים.

 

תהליך הבקשה לקבלת אזרחות ארה"ב

Work in the United States for Israelis without citizenship

אם אתה אזרח ישראלי שמתגורר בארצות הברית למעלה מחמש שנים, ייתכן שאתה זכאי להתאזרח כאזרח אמריקאי. עם זאת, יש תהליך שעליך לעבור לפני הגשת בקשה לאזרחות. תהליך הבקשה כולל הגשת תיעוד להוכחת זהותך, מגוריך והזכאות שלך להיות אזרח ארה"ב. אם אתה זכאי, תהליך הפיכתך לאזרח ארה"ב יכול להיות קשה וגוזל זמן, אבל זה שווה את זה אם אתה רוצה לחיות ולעבוד בארצות הברית ללא הגבלת זמן.

 

יתרונות וחסרונות של עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות

יש כמה יתרונות וחסרונות של עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות.

היתרונות של עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות כוללים את העובדה שזו יכולה להיות הזדמנות קריירה משתלמת מאוד. המשכורות יכולות להיות הרבה יותר גבוהות מאשר בישראל, ותנאי העבודה לרוב נוחים הרבה יותר מאשר במדינות רבות אחרות. בנוסף, חברות רבות בארה"ב מעוניינות להעסיק מהגרים ישראלים, משום שהן ידועות ברמת מוסר העבודה והיצירתיות הגבוהה שלהן.

החסרונות של עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות כוללים את העובדה שחברות רבות דורשות מהעובדים להיות בעלי מעמד של אזרחות מלאה, דבר שעלול להיות קשה להשיג אם אינך כבר אזרח. חיסרון נוסף הוא שיכול להיות קשה לקבל אישורים לעבודה בארצות הברית, במיוחד אם אין לך ויזה תקפה.

 

צעדים שיש לנקוט אם אתה ישראלי שעובד בארצות הברית ללא אזרחות

אם אתה ישראלי שעובד בארצות הברית ללא אזרחות, ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להגן על זכויותיך. ראשית, ודא שאתה מודע לזכויות ולחובות המשפטיות שלך. שנית, התייעץ עם עורך דין הגירה כדי ללמוד על האפשרויות שלך ולהכין את התיק שלך. לבסוף, הקפד לשמור עותקים של כל המסמכים הקשורים למקרה שלך, כולל כל אשרות או היתרי עבודה שקיבלת.

 

תהליך קבלת ויזת עבודה בארצות הברית

Work in the United States for Israelis without citizenship

תהליך קבלת אשרת עבודה בארצות הברית לישראלים ללא אזרחות יכול להיות ארוך וקשה. אזרחים ישראלים רבים שאינם אזרחים כפולים, או בעלי אשרת שהייה זמנית בלבד, עשויים לקבל אשרת תייר. עם זאת, אם אזרח ישראלי מעוניין לעבוד בארצות הברית, סביר להניח שהוא יצטרך לקבל אשרת עבודה.

ישנן מספר דרכים שבהן אזרח ישראלי יכול לקבל אשרת עבודה בארצות הברית. הדרך הנפוצה ביותר היא להגיש בקשה דרך תוכנית EB-5 של משרד העבודה (DOL). תוכנית זו מאפשרת למשקיעים זרים להביא את משפחותיהם לארה"ב ולהפוך לתושבי קבע חוקיים. על מנת להיות זכאי לתוכנית EB-5, אזרח ישראלי חייב להחזיק בחשבונו לפחות 500,000$ בכספי השקעה זמינים.

דרך נוספת של ישראלים לקבל אשרת עבודה היא באמצעות תוכנית H-1B. תוכנית H-1B מאפשרת לחברות שיש להן "ידע מיוחד" להעסיק עובדים זרים ל"סטטוס זמני של לא מהגר" של עד שש שנים. כדי להיות זכאי לתכנית H-1B, אזרח ישראלי חייב להיות בעל שלוש שנים לפחות

 

שאלות נפוצות

שאלות נפוצות על עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות:

  1. איזה סוג ויזה נדרש לעבודה בארצות הברית?

ויזת עבודה תקפה נדרשת לעבודה בארצות הברית. אשרות עבודה ניתן לקבל מקצין הגירה אמריקאי בנמל כניסה. כמה סוגים נפוצים של ויזות כוללים את קטגוריות הוויזות H-1B, E-3 ו-L-1. על המועמדים לבדוק עם עורך דין ההגירה שלהם או משאבי הגירה אחרים כדי לראות אם הם זכאים לקטגוריית ויזה ספציפית כלשהי.

  1. כמה זמן ייקח לקבל אשרת עבודה?

משך הזמן הנדרש לקבלת אשרת עבודה תלוי בזכאותו של הפרט ובזמינות הויזות בשנה הנוכחית. ככלל, לוקח כחודשיים לקצין בנמל כניסה לטפל בבקשה ולהנפיק אשרת עבודה. עם זאת, מכיוון שדרישות הזכאות משתנות משנה לשנה, תמיד עדיף להתייעץ עם עורך דין הגירה או משאבים אחרים לגבי דרישות ספציפיות של ויזה.

  1. האם אני צריך הצעת עבודה לפני הגשת בקשה לאשרת עבודה?

לא, אתה לא צריך הצעת עבודה לפני הגשת בקשה לאשרת עבודה. עם זאת, עדיף תמיד לקבל הצעת עבודה למקרה שהוויזה שלך תידחה. קצין ההגירה של ארה"ב בנמל כניסה ישקול את הכישורים שלך לתפקיד ואת היתרונות הכלכליים של עבודה בארצות הברית.

  1. מהן הדרישות לקבלת אשרת עבודה?

הדרישות לקבלת ויזת עבודה תלויות בסוג הויזה שאתה מבקש. לדוגמה, אשרת H-1B מחייבת שתהיה לך הצעת עבודה תקפה מחברה אמריקאית ושעמדת בדרישות השכלה וניסיון בעבודה מסוימות. קטגוריית אשרת E-3 שמורה לאנשי מקצוע מיומנים שהשיגו תואר מתקדם ממוסד חינוכי בארה"ב. קטגוריית אשרת L-1 משמשת עובדים של חברות רב לאומיות שצריכים להתגורר בארצות הברית למטרות ניהול עסקיהם. לכל קטגוריה דרישות זכאות שונות, כך שתמיד עדיף להתייעץ עם עורך דין הגירה או משאבים אחרים לגבי דרישות ויזה ספציפיות.

  1. כמה כסף אני צריך להביא איתי כשאני מבקש ויזת עבודה?

תצטרך להביא תיעוד שמוכיח שיש לך מספיק כסף כדי לפרנס את עצמך בזמן שאתה גר בארצות הברית ועובד. תיעוד זה יכול לכלול דפי בנק, דוחות אשראי ומסמכים פיננסיים אחרים. תצטרך גם לספק הוכחה שיש לך מספיק כסף כדי לכסות את עלות המשלוח שלך לארה"ב ובחזרה.

 

סיכום

עבודה בארצות הברית עבור ישראלים ללא אזרחות יכולה להיות חוויה מתגמלת ביותר. על מנת לעבוד באופן חוקי בארצות הברית, תצטרך לקבל ויזה ולהירשם במשרד לביטחון המולדת (DHS). ברגע שיש לך את המסמכים האלה, תוכל להתחיל לעבוד ולחיות כתושב חוקי של ארצות הברית. היתרונות של עבודה בארה"ב עבור ישראלים ללא אזרחות כוללים: גישה לתוכניות ביטוח לאומי נדיבות, כלכלה חזקה המציעה סיכויי עבודה טובים ואוכלוסייה ידידותית שמקבלת בברכה זרים.

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה