8 טיפים שיעזרו לך למצוא עבודה חדשה לאחר תקופת הקורונה

עם סיום ועידת COVID19, אנשים רבים מחפשים הזדמנויות חדשות. בין אם אתה מחפש לשנות קריירה או פשוט לקחת קצת חופש כדי לבחון אפשרויות אחרות, הטיפים האלה יעזרו לך למצוא עבודה חדשה ומעולה.

לא להיבהל

לאחר השלמת תקופת הקורונה, אל תיבהל. יש הרבה משאבים זמינים כדי לעזור לך למצוא עבודה חדשה.

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה חדשה לאחר סיום תקופת ה-COVID שלך היא להשתמש במשאבים מקוונים. לחברות ולמנועי חיפוש עבודה יש בדרך כלל מגוון רחב של משרות פנויות, כך שתוכל למצוא את ההתאמה המתאימה לכישורים ולתחומי העניין שלך. אתה יכול גם לחפש משרות לפי מיקום או גודל חברה.

דרך מצוינת נוספת למצוא עבודה חדשה היא להשתתף בירידי קריירה. ירידי קריירה הם הזדמנות מדהימה להיפגש עם חברות רבות ושונות במקום אחד ולשאול אותן לגבי מדיניות הגיוס שלהן. ניתן גם ליצור קשר עם מחפשי עבודה אחרים באירוע.

לבסוף, אל תשכח את הרשת שלך. לחברים ולמשפחה שלך עשויים להיות קשרים שעלולים להוביל אותך להזדמנות עבודה חדשה. שאלו אותם אם הם מכירים מישהו שמחפש עובד חדש, ואולי אפילו הציעו את שירותיכם כמגייסים לא רשמיים.

חקר את התעשייה

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה חדשה לאחר סיום תקופת ה-COVID שלך היא לחקור את התעשייה. זה יאפשר לך להבין טוב יותר את סוגי המשרות הקיימות ואילו חברות מגייסות.

טיפ נוסף הוא לרשת. מפגש עם אנשים בענף שלך ולשאול אותם על הניסיון שלהם היא דרך מצוינת לגלות על משרות ורשתות פוטנציאליות. אתה יכול גם לפרסם את קורות החיים שלך באינטרנט ולפנות ישירות לחברות.

רֶשֶׁת

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה חדשה לאחר סיום תקופת ה-COVID שלך היא להתחבר לרשת.

נטוורקינג יכול להתבצע במגוון דרכים, כמו ללכת לירידי עבודה, מפגש עם מגייסים או פנייה ישירה לחברות. באמצעות נטוורקינג, תוכלו לפגוש אנשים שעובדים בתעשייה בה אתם מתעניינים ולברר על הזדמנויות פוטנציאליות. אתה יכול גם להשתמש ברשת כדי לבנות קשרים עם אנשים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה חדשה.

חשוב לזכור שנטוורקינג הוא לא רק מציאת עבודה; זה גם על בניית מערכות יחסים שיכולות להימשך כל החיים. על ידי הקדשת זמן לרשת, תוכל להגיע ליעדי הקריירה שלך מהר יותר וקלה יותר.

שים לב לנימוסים שלך

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כשאתה מחפש עבודה חדשה הוא לדאוג לנימוסים שלך. זה אומר לכבד את המראיין שלך, להופיע בזמן ולהיות מוכן עם קורות החיים שלך.

הקפידו להתלבש בצורה מקצועית ומסודרת. זה יראה שאתה לוקח את העבודה שלך ברצינות ואתה רציני לגבי מציאת עבודה חדשה.

זכור שחשוב להתחבר לרשת כשאתה מחפש עבודה חדשה. הצטרפות לארגונים מקצועיים, השתתפות בירידי קריירה ואירועי נטוורקינג יכולים לעזור לך למצוא את ההזדמנות המתאימה.

לבסוף, תמיד היו מנומסים ומכבדים כשאתם מדברים עם המראיין שלכם. אתה אף פעם לא יודע מי יכול לעזור לך למצוא עבודה חדשה.

התחל עם חיפוש עבודה והתקדם

אם אתה מחפש עבודה חדשה לאחר סיום תקופת ה-COVID שלך, יש כמה דברים שעליך לעשות. ראשית, התחל בחיפוש עבודה ותתקדם למעלה. משמעות הדבר היא שאסור לבזבז את זמנך בהגשת מועמדות למשרות הנמוכות מדי על עמוד הטוטם או שאינן תואמות את הכישורים שלך.

במקום זאת, התמקדו בעבודות שמעניינות אתכם ושיאתגרו אתכם. כדאי גם לחקור את החברות שאיתן אתה מעוניין להתראיין כדי לראות אם יש להן מקומות פנויים. לבסוף, רשת עם אנשים שיכולים לעזור לך למצוא עבודה. על ידי ביצוע הדברים האלה, יהיה לך סיכוי גבוה יותר למצוא את העבודה הנכונה ולהישאר בטוח בזמן העבודה.

קורות חיים: מה לכלול ומה להשאיר בחוץ

כשמחפשים עבודה חדשה, חשוב להצטייד בקורות חיים מעוצבים היטב. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי להשאיר מחוץ לקורות החיים שלך. הנה כמה טיפים על מה לכלול ומה להשאיר בחוץ:

כשעורכים את קורות החיים, חשוב לזכור שהם צריכים להיות קצרים. המשמעות היא שלא כדאי לכלול יותר מדי מידע בכל שורה בקורות החיים שלך. במקום זאת, התמקד בהדגשת החוזקות שלך ומדוע אתה מתאים לתפקיד.

כדי לוודא שקורות החיים שלכם בולטים, חשוב להתאים אותם ספציפית למשרה אליה אתם פונים. המשמעות היא שעליכם לכלול רק מידע רלוונטי לתפקיד אליו אתם מתמודדים. לדוגמה, אם אתה מגיש מועמדות למשרה שיווקית, אל תכלול מידע על כישורי התכנות שלך.

לבסוף, הקפד לשמור עותקים של כל קורות החיים שלך. אתה אף פעם לא יודע מתי תצטרך לפנות אליהם במהלך תהליך הגיוס.

תהליך הראיון: עשה ואל תעשה

כאשר אתם מחפשים עבודה חדשה, חשוב לדעת כיצד להתכונן לתהליך הראיון. הנה כמה טיפים שיעזרו לך:

  1. בצע את המחקר שלך.

לפני שאתה הולך לראיון, היה מוכן לענות על שאלות על הניסיון והכישורים שלך. זה יעזור לך להראות שאתה כשיר לתפקיד.

  1. להתלבש כראוי.

לראיונות המתקיימים באופן אישי, התלבשו בצורה מקצועית. ודא שהשיער שלך מעוצב והבגדים שלך נקיים ומסודרים. אם הראיון נערך בטלפון או באינטרנט, התלבשו כלאחר יד אך הולם.

  1. היו בטוחים.

כשאתה נכנס לראיון, היה בטוח ביכולות שלך ובכישוריך. אל תהססו לענות על שאלות בכנות ובפתיחות.

משא ומתן על שכר

אחד הצעדים החשובים ביותר שאתה יכול לנקוט כשאתה מחפש עבודה חדשה הוא לנהל משא ומתן על המשכורת שלך. על ידי כך, אתה יכול לקבל שכר גבוה יותר ממה שהיית מקבל אם פשוט נענית להצעה הראשונה שתוגש לך.

ישנן מספר דרכים לנהל משא ומתן על המשכורת שלך. אתה יכול לנסות להשתמש בכלים למשא ומתן על שכר באינטרנט, כגון Glassdoor או Salary.com. אתה יכול גם לדבר עם הבוסים או הקולגות הקודמים שלך על שכר שהם קיבלו ולהשתמש במידע זה כמדריך למה שאתה צריך לצפות לקבל.

חשוב גם להיות מציאותיים לגבי מה שאתה מבקש. אל תציבו יעדים לא מציאותיים, כמו ציפייה להרוויח מיליון דולר בשנה. במקום זאת, כוון למשכורות שהן במסגרת התקציב שלך ושמשקפות את הניסיון והכישורים שיש לך.

סיכום

אחרי COVID19, זה יכול להיות קשה למצוא עבודה חדשה. עם זאת, בעזרת טיפים אלו תוכלו להפוך את התהליך לקל ומהיר יותר. להלן 10 טיפים שיעזרו לך:

  1. חקור את התעשייה שלך בקפידה. בצע מחקר על החברות שמגייסות ובדוק אם יש התאמה בין מה שהן מחפשות למה שיש לך להציע.
  2. רשת היא המפתח! צור קשרים עם אנשים שעובדים בתעשייה שאתה רוצה לעבוד בו ושאל אותם שאלות על הניסיון שלהם בעבודה באותה חברה או בתחומים קשורים.
  3. כתבו קורות חיים חזקים שמציגים את הכישורים וההישגים שלכם במקום רק לרשום את המשרות הקודמות שלכם אחת אחת. הקפד להדגיש כל פרויקט או משימות שכללו תפקידי מנהיגות או ניהול, כמו גם כל פרסים או ציון לשבח שקיבלת על עבודתך בעבר.
  4. אל תהססו להשתתף בירידי תעסוקה ובאירועי נטוורקינג בחסות חברות בענף הרצוי לכם – זוהי דרך מצוינת ליצור קשרים פנים אל פנים ולקבל תחושה ראשונית האם זהו מהלך קריירה טוב עבורכם.
  5. היה מוכן לענות על שאלות לגבי הכישורים שלך (לדוגמה, מדוע עזבת את העבודה האחרונה שלך? מה לעשות

 

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה