שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

ישראלים, כמו רוב האנשים ברחבי העולם, תמיד מחפשים הזדמנויות לקדם את הקריירה שלהם ולהגדיל את הכנסתם. אז מהן הדרכים הטובות ביותר עבור ישראלים למצוא עבודה בבריטניה? הנה כמה דברים שכדאי לזכור.

סקירה כללית של שוק העבודה בבריטניה לישראלים

ישראלים המחפשים עבודה בבריטניה מתמודדים עם כמה אתגרים ייחודיים. למדינה יש כלכלה מפותחת, אבל יש יחסית מעט משרות פנויות. זה בין השאר בגלל שבריטניה חווה האטה, אבל גם בגלל שישראלים לא מוכרים בבריטניה.

הנה כמה דברים שכדאי לדעת על שוק העבודה בבריטניה עבור ישראלים:

  1. בריטניה היא אחת מהשותפות הכלכליות החשובות של ישראל, ולשתי המדינות יש קשרי סחר חזקים. כתוצאה מכך, קיימות הזדמנויות רבות לישראלים למצוא עבודה בבריטניה.
  2. האוכלוסייה הישראלית בבריטניה קטנה, אבל היא גדלה מהר יותר מהאוכלוסייה הבריטית. זה אומר שיש יותר הזדמנויות לישראלים ללמוד אנגלית ולהתקדם בשוק העבודה.
  3. ישראלים רבים שרוצים לעבוד בבריטניה צריכים קודם כל להוציא ויזה. זה יכול להיות אתגר, אבל זה שווה את זה אם אתה רוצה לעבוד במדינה עם כלכלה חזקה וסיכויי עבודה מרשימים.
  4. רמות השכר בבריטניה גבוהות בסטנדרטים אירופיים, כך שעובדים ישראלים ירוויחו שכר טוב גם אם אין להם ניסיון בבריטניה.

האם ישראלים יכולים לחיות בבריטניה?

-כן, אזרחים ישראלים יכולים לחיות ולעבוד בבריטניה ללא ויזה.

-בריטניה היא אחת המדינות המסבירות פנים ביותר עבור ישראלים.
-מערכת החינוך טובה ויש הרבה הזדמנויות למצוא עבודה.
-המשכורות גבוהות יותר מאשר בישראל, אך גם העלויות גבוהות יותר.
-יש מספר ארגונים ישראלים שיכולים לעזור בהתמקמות ומציאת עבודה.

אילו עבודות מבוקשות בישראל?

שוק העבודה בבריטניה לישראלים משתנה ללא הרף ומורכב.
ישנן הרבה משרות מבוקשות בישראל, אך הפופולריות שבהן משתנות בהתאם לענף.
כמה משרות פופולריות כוללות: מפתחי תוכנה, מפתחי אתרים, מהנדסים, רואי חשבון, אנשי שיווק, בנקאים ויועצים פיננסיים.
לרוב הישראלים המחפשים עבודה בבריטניה יש בדרך כלל תואר בהנדסה או עסקים.
עם זאת, ישנם גם מספר משרות התחלתיות זמינות עבור אלה ללא תארים.

מה הקשר בין בריטניה לישראל?

בריטניה וישראל מקיימות מערכת יחסים ארוכת שנים שנמשכת למעלה משישים שנה. בריטניה היא אחת משותפות הסחר החשובות של ישראל ולשתי המדינות יש קשר כלכלי חזק. בריטניה היא שוק היצוא השמיני בגודלו של ישראל, עם יצוא בסך של 6.3 מיליארד דולר ב-2016. בבריטניה חיים כ-100,000 אזרחים ישראלים, מה שהופך אותם לאחת מקהילות הגולים הגדולות באירופה.
בריטניה הייתה תומכת חזקה בצבא הישראלי ונתנה תמיכה לכוחות הביטחון של ישראל. למשל, בריטניה מעניקה מימון לפיתוח מערכת ההגנה מפני טילים של ישראל ומספקת הכשרה לחיילים ישראלים. בנוסף, בריטניה היא אחת משש המדינות היחידות שיש להן שגרירות בירושלים.
ישנן מספר משרות זמינות עבור ישראלים בבריטניה, כולל תפקידים בפיננסים, משפטים, שיווק, הנדסה וטכנולוגיה. הדרישות לתפקידים מסוימים עשויות להשתנות בהתאם לחברה או לארגון המעורבים, אך לרוב המשרות דורשות תואר בהנדסה או במתמטיקה מאוניברסיטה מוסמכת.

האם לבריטניה יש שוק עבודה טוב?

כן, שוק העבודה בבריטניה טוב לישראלים. יש הזדמנויות רבות למצוא עבודה בבריטניה, ולמדינה יש כלכלה חזקה. גם יוקר המחיה נמוך, וזה גורם חשוב עבור ישראלים שמחפשים מקום מגורים ועבודה.

הכישורים הנדרשים בשוק העבודה בבריטניה

שוק העבודה הבריטי לישראלים: דברים שכדאי לדעת

גולים ישראלים שמחפשים עבודה בבריטניה עשויים להיות מופתעים לגלות שרבים מהכישורים הנדרשים אינם ספציפיים לעיסוקם או לתעשייה שלהם. למעשה, הרבה מאותן כישורים החיוניים להצלחה בשוק העבודה בבריטניה הם בעלי ערך גם עבור ישראלים העובדים במגזרים אחרים.
כדי להצליח בשוק העבודה בבריטניה, גולים ישראלים צריכים להיות בעלי מוסר עבודה חזק ויכולים לקחת כיוון טוב. הם צריכים גם להיות נוחים לדבר אנגלית, מכיוון שרוב התפקידים ידרשו תקשורת עם עמיתים לעבודה. בנוסף, ישראלים המעוניינים למצוא עבודה בבריטניה צריכים להיות מוכנים להפגין בקיאות בתכנות מחשבים, מנהל עסקים וחשבונאות.

הכישורים הנדרשים

שוק העבודה בבריטניה לישראלים מגוון מאוד, ויש הרבה משרות זמינות במגוון תעשיות. על מנת להצליח במציאת עבודה בבריטניה, חשוב שיהיו בעלי כישורים התואמים לענף הספציפי בו אתה מחפש לעבוד.

כמה מהכישורים הנפוצים ביותר הנדרשים לעבודה בבריטניה כוללים תואר בעסקים, הנדסה או מדעי המחשב. עם זאת, יש גם מגוון רחב של כישורים אחרים שיכולים להיות שימושיים, כגון כישורי שפה אנגלית, ניסיון בעבודה עם מחשבים ותוכנות, וידע על המנהגים והתרבות הבריטיים.

כמו כן, חשוב להיות בקי בשפה העברית, שכן תפקידים רבים בבריטניה דורשים שליטה בשפה העברית. עם זאת, למרות הדרישות הללו, עדיין ניתן למצוא עבודה בבריטניה אם אין לך כישורים פורמליים.

אם אתה מעוניין לברר מידע נוסף על שוק העבודה בבריטניה לישראלים, או אם אתה כבר עובד או מתגורר בבריטניה ורוצה לגלות עוד כיצד לשפר את הסיכויים שלך למצוא עבודה, בקר באתר האינטרנט שלנו או צור קשר אותנו היום.

עובד בבריטניה כישראלי

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

אם אתה שוקל לעבוד בבריטניה כישראלי, יש כמה דברים שכדאי לדעת. בריטניה היא אחת המדינות המסבירות פנים בכל הנוגע למהגרים, וישנן מספר הזדמנויות זמינות עבור ישראלים המחפשים לעבוד.

הדבר הראשון שיש לזכור הוא שלבריטניה יש כלכלה פתוחה, כך שתוכלו למצוא עבודה שמתאימה למערך הכישורים ולתחומי העניין שלכם. למדינה יש גם יוקר מחיה נמוך יחסית, מה שהופך אותה לאופציה אטרקטיבית עבור אנשים שמחפשים לצאת לפנסיה או להקים משפחה.

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שלבריטניה יש מערכת חזקה של איזון בין עבודה לחיים. המשמעות היא שמעסיקים מוכנים לאפשר לעובדים גמישות ניכרת בכל הנוגע לשעות העבודה ולחופשה.

בסך הכל, בריטניה היא מקום מצוין לעבוד בו כישראלי, ויש הרבה הזדמנויות זמינות עבור אנשים שמחפשים אתגר חדש.

טווח השכר בבריטניה לישראלים

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

כאשר מחפשים לעבור לבריטניה, אחד הדברים הראשונים שתצטרכו לקחת בחשבון הוא טווח השכר. כמדינה שידועה בעבודותיה בעלות שכר גבוה, בריטניה יכולה להיות מקום נהדר לעבוד בו. עם זאת, לפני שאתם צוללים פנימה ומתחילים להגיש מועמדות לעבודה, חשוב לדעת מה השכר הממוצע לישראלים בבריטניה.

לפי ה"גרדיאן", השכר הישראלי הממוצע בבריטניה הוא 40,000 פאונד. נתון זה נע בין 24,000 ליש"ט בלונדון ל-58,000 ליש"ט בסקוטלנד. למרות שזה אולי לא נראה כמו הרבה כסף בהשוואה למדינות אחרות, ראוי לציין שיוקר המחיה נמוך בהרבה בבריטניה מאשר בישראל. בנוסף, ישראלים רבים שעובדים בבריטניה נהנים מהטבות כמו ביטוח בריאות וחגים בתשלום.

אם אתה מחפש שינוי קריירה או רוצה לגור במקום עם יוקר מחיה נמוך יותר, אז בריטניה עשויה להיות אופציה טובה עבורך. רק זכור שסביר להניח שהמשכורות יהיו גבוהות יותר ממה שאתה רגיל אליו בישראל.

הוצאות הקשורות למגורים בבריטניה

שוק העבודה בבריטניה לישראלים: דברים שכדאי לדעת

החיים בבריטניה יכולים להיות יקרים עבור ישראלים, אבל יש כמה דרכים לחסוך כסף.

חלק מהישראלים המתגוררים בבריטניה עשויים למצוא את זה מועיל להחזיק חשבון בנק בבריטניה ולהקים חשבון הוצאות בבריטניה. זה יאפשר להם להעביר בקלות כסף הלוך ושוב בין חשבון הבנק שלהם לחשבון ההוצאות שלהם.

בנוסף, ישראלים רבים המחפשים עבודה בבריטניה ירצו להשקיע ברישיון נהיגה בריטי ובביטוח רכב. העלות של פריטים אלה יכולה להיות יקרה, אך הם חשובים עבור נסיעות ותחבורה הקשורות לעבודה.

לבסוף, ישראלים צריכים לזכור שייתכן שהם יצטרכו לשלם מסים על הכנסתם בבריטניה. גובה המס שישראלים יצטרכו לשלם תלוי בהכנסה ובלאום שלהם.

סיכום

אם אתה ישראלי שמחפש עבודה בבריטניה, יש כמה דברים שכדאי לדעת. שוק העבודה בבריטניה הוא תחרותי להפליא, והשגת תעסוקה יכולה להיות קשה – אך לא בלתי אפשרית! להלן כמה טיפים מרכזיים שיעזרו לך להתבלט מהמתחרים:

  1. למד אנגלית היטב. גם אם העברית שלך טובה, יהיה קשה מאוד למצוא עבודה בלי לדבר אנגלית שוטפת. ודא שאתה לוקח שיעורים קבועים כדי לשפר את כישורי השפה שלך, וגם השתמש במשאבים מקוונים כמו Duolingo או Rosetta Stone כדי לרענן את כישוריך.
    2. נטוורקינג זה חשוב! אין דרך לעקוף את זה – מעסיקים רוצים לשמוע מאנשים שיש להם קשרים בתוך ומחוץ לעולם העסקים. הקפידו לפגוש כמה שיותר אנשים (באופן סביר), להשתתף באירועי נטוורקינג ולבנות מערכות יחסים חזקות עם הקולגות והחברים שלכם כדי להוכיח שאתם ראויים לראיון עבודה.
    3. תמיד תתלבשי בצורה מקצועית. כשאתה מגיש מועמדות לעבודה, תמיד התלבש מסודר – גם אם אינך נפגש עם אף אחד פנים אל פנים (בדרך כלל די במיילים וראיונות טלפוניים). זה מראה שאתה דואג לעצמך הן נפשית והן פיזית.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה