תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

הייתם פעם בחופשה בסין ומצאתם את עצמכם תקועים שם כי אין לכם ויזה? ובכן, אתם לא לבד – זה בגלל שלסין יש תכנית "הרשאה ללא ויזה", המאפשרת לתיירים לבקר במדינה ללא צורך בהוצאת ויזה מראש.

במאמר זה, נסקור מהי תכנית זו, כיצד היא פועלת, וכמה מהיתרונות והחסרונות של השימוש בה. אז בין אם אתם מתכננים את הטיול הבא שלכם לסין או סתם סקרן לגבי יעד התיירות הפופולרי הזה, המשך לקרוא לקבלת כל הפרטים!

מהי תכנית "היתר ללא ויזה"?

תכנית "הרשאה ללא ויזה" היא מערכת שהוקמה על ידי ממשלת סין המאפשרת לתיירים לבקר במדינה ללא צורך בהוצאת ויזה מראש. במקום זאת, אתה רק צריך להגיש בקשה לאישור, אותו ניתן לקבל בכל שגרירות או קונסוליה סינית.

כיצד פועלת תכנית "היתר ללא ויזה"?

כדי להשתמש בתוכנית "הרשאה ללא ויזה", כל מה שאתה צריך הוא להגיש בקשה להיתר בשגרירות או קונסוליה סינית. לאחר שתקבל את האישור שלך, כל מה שאתה צריך לעשות הוא להראות אותו בעת הכניסה לסין ואתה תהיה חופשי לנסוע לכל מקום בתוך המדינה.

אחד היתרונות המרכזיים בשימוש במערכת זו הוא שזה הרבה יותר קל מאשר לקבל ויזה מראש. זה לא רק חוסך זמן, אלא גם מבטל את הסיכון של אי-יכולת להיכנס לסין בגלל הגבלות ויזה.

יתרון נוסף בשימוש בתכנית "הרשאה ללא ויזה" הוא שניתן להשתמש בה לנסיעות מרובות לסין תוך פרק זמן קצר.

איך זה עובד?

תכנית "היתר ללא ויזה" מאפשרת לאזרחים סינים לנסוע למדינות המשתתפות ללא ויזה. אזרחים של המדינות המשתתפות חייבים לשאת דרכון ויזה תקפים שהם יכולים להשיג מהשגרירות או הקונסוליה הסינית המקומית שלהם. התוכנית פתוחה לאזרחים של 56 מדינות, כולל קנדה, ארצות הברית ומדינות רבות באירופה.

אזרחי המדינות המשתתפות המעוניינים לבקר בסין חייבים קודם כל לקבל אישור מתחנת המשטרה המקומית. ההיתרים הינם בחינם וניתן לקבלם תוך 24 שעות מהגשת הבקשה. לאחר הוצאת ההיתר, על כל המבקרים לשאת אותו איתם בכל עת ולהראותו לכל השוטר או פקידי ביקורת הגבולות בעת הכניסה או היציאה מסין.

למרות שתוכנית "היתר ללא ויזה" פופולרית בקרב תיירים סינים, היא זכתה לביקורת מסוימת. יש אנשים שטוענים שזה לא הוגן שאזרחים סינים יוכלו לנסוע למדינות אחרות מבלי שייאלצו לציית לחוקים שלהם. אחרים אומרים שהתוכנית יוצרת יתרון לתיירים סינים על פני תיירים זרים ומעודדת התנהגות סוררת של תיירים סינים במדינות אחרות.

מהן ההשלכות על המטיילים?

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

בשנים האחרונות, סין הטמיעה תוכנית "אישור ללא ויזה" המאפשרת לנוסעים להיכנס למדינה ללא ויזה. תוכנית זו הייתה פופולרית מאוד בקרב תיירים והובילה לעלייה בתיירות בסין. עם זאת, יש כמה השלכות על מטיילים המשתמשים בתוכנית זו.

קודם כל, חשוב לדעת שהתכנית הזו זמינה רק למטיילים מסוימים. לדוגמה, תיירים המטיילים בנסיעות רשמיות או עם קבוצת טיולים זכאים בדרך כלל לתכנית. יתרה מכך, תוכנית זו אינה זמינה לתיירים הנוסעים למטרות עסקיות או לבקר בני משפחה.

שנית, חשוב להיות מודעים להגבלות הקשורות לתכנית זו. לדוגמה, מטיילים אינם יכולים לשהות בסין יותר מ-90 ימים בפרק זמן של 180 יום והם אינם יכולים לנסוע מחוץ למטרופולינים. בנוסף, הם חייבים להיות בעלי ויזה תקפה אם הם רוצים לשהות יותר מ-30 יום בכל מקום אחד.

לבסוף, חשוב לדעת ששימוש בתכנית זו אינו מבטיח כניסה לסין. כל הנוסעים עדיין חייבים לעמוד בדרישות של ויזה.

כיצד פועלת התכנית?

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

סין מנפיקה אישורים ללא אשרות לזרים כבר שנים. תכנית הנסיעות ללא היתר ידועה כמדיניות "ללא ויזה וללא שהייה". הפוליסה מאפשרת לבעלי ויזה סינית בתוקף לשהות בסין עד 90 יום ללא צורך בהוצאת ויזה חדשה.

המטרה העיקרית של מדיניות ההיתרים היא לאפשר לאזרחים סינים לבקר במדינות זרות ללא צורך בהוצאת ויזה מראש. זה גם מאפשר לזרים שרוצים לנסוע לסין למטרות תיירות או עסקיות לעשות זאת מבלי לעבור את הטרחה וההוצאות של קבלת ויזה.

כדי להיות זכאי לתכנית הנסיעות ללא היתר, עליך להיות בעל ויזה סינית תקפה ולטייל במסגרת הפוליסה. משך השהייה המרבי בסין במסגרת התוכנית הוא 90 יום. אינך רשאי לעבוד או ללמוד בסין בזמן שאתה נמצא בסמכות השיפוט של התוכנית.

כדי להגיש בקשה להיתר, עליך להגיש טופס בקשה והעתק מקורי של הויזה הסינית התקפה שלך. הבקשה שלך תטופל על סמך הלאום שלך והיעד המיועד שלך בסין.

מדוע סין אימצה את התוכנית?

תוכנית "הרשאה ללא ויזה" בסין היא ניסיון של ממשלת סין לצמצם את מספר הויזות המונפקות. התוכנית מאפשרת לאזרחי מדינות מסוימות לבקר בסין מבלי לקבל תחילה ויזה. המדינות הזכאיות לתכנית הן ברוניי, קמבודיה, לאוס, מקאו, מונגוליה, נפאל, קטאר, ערב הסעודית, סינגפור וטייוואן.

הסיבה העיקרית לכך שממשלת סין אימצה את התוכנית היא צמצום מספר הויזות המונפקות. לדברי ממשלת סין, מספר הויזות שהונפקו גדל בקצב מדאיג. בשנת 2017 לבדה, מספר הויזות שהונפקו היה 9.9 מיליון. מדובר בעלייה של 33% מ-2016 ועלייה של 130% מ-2015. בנוסף, התקבלו דיווחים על הונאה והתעללות הקשורים להנפקת אשרות. נושאים אלו הובילו להגברת המתיחות בין סין למדינות אחרות.

היתרונות של תכנית "היתר ללא ויזה" בסין הם כפולים. ראשית, היא מאפשרת לאזרחי מדינות זכאיות לבקר בסין מבלי לקבל תחילה ויזה. זה מקטין את משך הזמן שאזרחים אלה צריכים להמתין בתור לפגישה עם קצין ויזה. שנית, זה מבטל את הצורך של אזרחים אלה לסחוב.

מהן ההשלכות של התוכנית על זרים בסין?

סין מנפיקה "אישור ללא ויזה" לזרים כבר שנים. במסגרת תכנית זו, זרים המחזיקים בויזה תקפה אך ללא צורה אחרת של מסמך נסיעה תקף רשאים לשהות בסין לתקופה של עד 90 יום.

ההיגיון מאחורי התוכנית הוא שהיא מאפשרת לפקידים סינים לסנן זרים בקלות רבה יותר ולפקח על תנועותיהם. עם זאת, "ההיתר ללא ויזה" זכה גם לביקורת על יצירת אוכלוסייה לא מתועדת בסין ומניעת אשרות נחוצות מנוסעים לגיטימיים.

תוכנית "היתר ללא ויזה" עמדה בבדיקה מוגברת בחודשים האחרונים, כאשר היחסים בין סין למדינות אחרות הפכו מתוחים יותר ויותר. כמה מדינות, כמו ארצות הברית, קראו להפסיק את התוכנית בעוד שאחרות, כמו יפן, קראו לסין להמשיך להנפיק ויזות בנוסף ל"היתר ללא ויזה". בסופו של דבר, נותר לראות כיצד תכנית "היתר ללא ויזה" תשפיע על נוסעים זרים בסין.

סיכום

תוכנית "היתר ללא ויזה" של סין, הסבר

לאחרונה היו הרבה דיונים בבלוגוספירה על תוכנית "הרשאה ללא ויזה" של סין, שראתה אנשים רבים טסים לסין רק כדי לקבל סירוב כניסה כי אין להם את הויזה הנכונה. היום, ננסה לנקות חלק מהבלבול סביב התוכנית הזו ולענות על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר.

ראשית, מהי תכנית "היתר ללא ויזה"? במילים פשוטות, זוהי מערכת המאפשרת לאזרחים סינים המבקרים זרים למטרות קצרות טווח (פחות מ-90 יום) לשהות בסין ללא צורך בהוצאת ויזה. על מנת שהמבקרים יוכלו לנצל את התוכנית הזו, עליהם להגיש תחילה בקשה למכתב הזמנה מהמעסיק או מסוכנות הנסיעות הסינית שלהם. לאחר שהם קיבלו את המכתב הזה, כל מה שהם צריכים לעשות הוא להציג אותו בשדה התעופה כאשר הם מנסים להיכנס לסין עם אשרת תייר.

אז למה זה גורם לכל כך הרבה מחלוקת? ובכן, כי לא כל מי שמבקש מכתב הזמנה מקבל כזה. למעשה, על פי דיווחים מכלי תקשורת שונים, ייתכן ש-50% מהפונים כלל לא יקבלו מכתב הזמנה – כלומר יסרב להם להיכנס לסין גם אם יש להם אשרות תייר תקפות.

 

רוצים לעבוד בחו"ל ולא יודעים מאיפה להתחיל? השאירו פרטים כעת ונציג יצור עמכם קשר בהקדם
יהונתן פולק
נציג שירות ותמיכה